Nadal silovito do "desetke" u Monte Karlu i istorije

Tenis 23. apr. 201714:49 > 16:15
Izvor: Getty Images/Clive Brunskill

Španski teniser Rafael Nadal savladao je u finalu Mastersa u Monte Karlu sunarodnika Alberta Ramosa Vinjolasa sa 6:1, 6:3, te je stigao do svoje desete titule u "Kneževini".

Nadal je osvojio i 50. titulu na šljaci (70 ukupno), te je prestigao legendarnog Giljerma Viljasa, koji je ostao na 49.

Ramos Vinjolas je igrao svoje prvo finale ATP turnira serije 1000, dok u međusobnim susretima sada gubi sa 3:0.

Prvi set u Monte Karlu je trajao samo 31 minut, a Nadal je od početka nametnuo svoj ritam, pa protivniku nije dopustio priliku da ga ozbiljnije ugrozi.

Ramos Vinjolas je dobio samo prvi gem na svoj servis, dok je legendarni teniser sa Majorke napravio dva laka brejka, a zatim i na svoj servis kod prve set lopte stigao do 1:0.

U drugom delu igre 24. teniser na ATP listi je uspeo da održi egal do petog gema, ali je „kralj šljake“ prelomio duel, igrajući odlično naročito forsirajući iz forhenda preko dubokih lopti u polje Vinjolasa.

Nadal je u petom gemu iskoristio drugu brejk loptu za 3:2, a zatim je bez dopuštenog poena protivniku povisio na 4:2. Ramos Vinjolas je najveći otpor pružio u najdužem gemu, koji je bio i poslednji na meču, kada je spasao i dve meč lopte, ali je na kraju poklekao na treću, dok je meč trajao samo 77 minuta.

Nadal je tako odbranio titulu osvojenu prošle godine, kada je savladao Monfisa, a ranije je već bio najbolji od 2005. do 2012. godine.