Novak se kasno probudio, pa pobedio

Tenis 02. jan 201717:17 > 17:18
Justin Setterfield, Getty Images

Najbolji srpski teniser plasirao se u drugo kolo turnira u Dohi, velikim preokretom protiv Nemca Jan-Lenarda Štrufa u dva seta.

Đoković je do trijumfa u prvom međusobnom susretu sa Štrufom došao sa 7:6 (7:1), 6:3, posle jednog sata i 27 minuta igre.

U narednom kolu, Novak će igrati sa boljim iz susreta Argentinca Orasija Sebaljosa i Florijana Majera iz Nemačke.

U duelu sa nemačkom teniserom, Novaku je bilo potrebno vreme da počne da igra. Odigrao je još jedan u nizu mečeva u koji je ulazio loše, a potom se probudio i praktično rutinski priveo meč kraju.

Ovoga puta, Štruf je na samom startu napravio brejk, a isto je učinio i dva gema kasnije, pa je vrlo brzo imao prednost od 4:0. Novak je prekinuo njegov niz tek u petom gemu, da bi Nemac došao na korak od osvojenog seta u narednom, što je probudilo drugog tenisera sveta.

Novak je od tada zaigrao mnogo bolje, Štrufu nije ni davao šansu, sigurno je servirao i uz to napravio dva brejka, pre nego što je njegov rival ipak uspeo da izbori taj-brejk. Međutim, u taj-brejku nije bilo dileme oko toga ko će osvojiti prvi set, pošto je Novak bio ubedljiv sa 7:1.

U nastavku meča, Đoković je nastavio u istom ritmu, napravio je odmah brejk i od tada održavao prednost. Imao je šansu za brejk u trećem i sedmom gemu, ali je Štruf uspevao da se odbrani, da bi Novak iskoristio novu priliku koja mu se ukazala pri vođstvu 5:3, kada je završio meč u svoju korist.