Dodig propušta Dejvis kup naredne godine

Tenis 26. dec 201612:55 > 12:56
Vaughn Ridley/Getty Images

Hrvatski teniser Ivan Dodig objavio je da sledeće sezone neće igrati za reprezentaciju u Dejvis kupu i da će se koncentrisati na ATP turnire.

31-godišnji specijalista za dubl je tokom sezone iza nas osvojio dve titule na Mastersima sa Marselom Melom – u Torontu i Sinsinatiju, ali su njih dvojica odlučili da završe saradnju na kraju sezone. Dodigov novi partner u predstojećoj sezoni biće Španac Marsel Granoljers.

Prošla sezona u Dejvis kupu je bila izuzetno uspešna za nekadašnjeg četvrtog dubl igrača sveta, pošto je upisao sve četiri pobede i bio je jedan od najzaslužnijih za plasman Hrvatske u finale, u kojem je poražena posle trilera od Argentine.

Mnogi smatraju da Hrvatska ima male šanse da ponovi isto i u 2017. godini, pa je zato Dodig odlučio da napravi pauzu. Reprezentaciju Hrvatske u prvom kolu elitnog takmičenja čeka susret sa Španijom.

Od debija u Dejvis kupu 202. godine, Dodig je pobedio na 16 mečeva u tom takmičenju, od toga 11 u dublu, i neporažen je na poslednjih pet. Njegov izostanak definitivno će biti veliki udarac za Hrvatsku pred susret u Osijeku u februaru.

„Bila je ovo godina velikih pobeda u Dejvis kupu za nas, iako se nije završila onako kako smo mi želeli. Uprkos tome, uradili smo sjajan posao, treba da budemo ponosni, bez obzira na poraz od Argentin. Svi koji prate tenis, svesni su koliko je žrtvovanja potrebno da bi se postigao dobar rezultat, a Dejvis kup se nekad poklapa sa određenim turnirima. Igram za svoju zemlju jer mi to predstavlja čast, zadovoljstvo i radost, a takav je slučaj i sa ostalim članovima tima. Nemam još mnogo sezona pred sobom, a želim da se barem još jednu ili dve takmičim na visokom nivou. Ipak, moje fizičko stanje mi ne dozvoljava da u svom rasporedu napravim mesta za Dejvis kup i zato sam doneo tešku odluku da budem van tima u narednom periodu. Ponavljam, ovo nije oproštaj, voleo bih da budem član tima u budućnosti, ali trenutno ne mogu da se takmičim na obe strane“, rekao je Dodig.