Janko u polufinalu posle 44 meseca!

Tenis 30. sep. 201612:47 > 12:48
Izvor: Minas Panagiotakis/Getty Images

Srpski teniser Janko Tipsarević izborio je plasman u polufinale turnira u Šenženu pobedivši Maleka Džazirija iz Tunisa u dva seta.

Janko je protiv Džazirija slavio sa7:6 (8:6), 6:2, posle jednog sata i 56 minuta igre.

Tipsarevićev rival u polufinalu biće Francuz Rišar Gaske, koji je sa 7:6 (7:4), 7:6 (7:2) slavio protiv Miše Zvereva iz Nemačke. Njihov duel moći ćete da pratite u direktnom prenosu na Sport klubu u subotu.

Srpski teniser je odigrao veoma dobro protiv Tunišanina, a meč je prelomio osvojivši prvi set. Odbranio je tri prilike Džazirija da mu oduzme servis, a iako je sam imao dvostruko više šansi, prvi set je odlučen u taj-brejku na razliku.

U nastavku, Janko je kontrolisao rezultat, brzo je upisao brejk i održavao prednost, da bi meč završio još jednim brejkom.

Janko je u Čengduu došao do prvog polufinala još od januara 2013. godine, kada je osvojio turnir u Čenaju.