Troicki preko Andersona do polufinala!

Tenis 30. sep 201611:53 > 11:54
Andy Lyons/Getty Images

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u polufinale turnira u Čengduu, pobedom nad Kevinom Andersonom iz Južnoafričke republike u dva seta.

Troicki je do pobede nad Andersonom došao sa 6:3, 7:6 (7:4), posle jednog sata i 31 minuta igre.

U borbi za finale, Viktor će se sastati sa Rusom Karenom Hačanovim, koji je pobedio Felisijana Lopesa iz Španije sa 6:3, 6:4.

Troicki je protiv Andersona odigrao dobar meč, iskoristio je većinu svojih šansi i zasluženo slavio. Južnoafrikanac je bio poprilično nervozan na servisu, čemu u prilog ide činjenica da je upisao četiri dvostruke servis greške.

Srpski teniser je izgubio samo devet poena na svom servisu, a Anderson nije imao nijednu šansu da dođe do brejka. S druge strane, Troicki je Andersonu samo jednom oduzeo servis iako je imao osam prilika.

U prvom setu, Viktor je kontrolisao rezultat sve vreme, da bi mu Južnoafrikanac potom pružio znatno veći otpor. Na kraju je taj set ušao u taj-brejk, srpski teniser je odmah preuzeo inicijativu i to mu se isplatilo.