USO: Tim posle preokreta bolji od Karenja Buste

Tenis 03. sep 201620:37 > 20:37
Elsa/Getty Images

Austrijski teniser Dominik Tim izborio je plasman u četvrto kolo US Opena, trijumfom nad Špancem Pablom Karenjom Bustom.

Tim je do pobede došao sa 1:6, 6:4, 6:5, 7:5, posle dva sata i 50 minuta igre i plasmanom u četvrto kolo izjednačio svoj najbolji rezultat na poslednjem Gren slemu sezone.

U borbi za četvrtfinale, mladi Austrijanac će se sastati sa pobednikom susreta između Huana Martina del Potra iz Argentine i Španca Davida Ferera.

Tim je prvi set u duelu sa španskim teniserom izgubio za samo 20 minuta, ali je potom posle velike borbe uspeo da dođe do preokreta. Karenjo Busta je diktirao ritam u prvom setu, da bi Austrijanac preuzeo inicijativu u nastavku i zasluženo slavio. Tokom celog meča, Tim je imao samo jedan brejk više od svog rivala, ali je do njih dolazio u ključnim trenucima.

Statistika pokazuje da je Tim za dlaku došao do trijumfa, pošto je imao četiri vinera više od Španca, ali i pet neiznuđenih grešaka više. Meč je završio sa deset poena više od Karenja Buste, a bio je i uspešniji u poenima osvojenim na svom servisu, bilo prvom, bilo drugom, ali i pri izlascima na mrežu.