USO: Veseli jedva do Novaka, Raonić i Conga rutinski

Tenis 30. avg. 201606:33 > 06:40
Podeli:
Izvor: Getty Images, Alex Goodlett

Početak takmičenja na US Openu u muškoj konkurenciji obeležile su očekivane pobede favorita, nekoliko velikih preokreta i čak 11 mečava koji su rešeni u pet setova.

U večernjem tereminu branilac titule u Njujorku Novak Đoković je pobedio Jiržija Janovica, a u igri srpskog tenisera je bilo više nego očigledno da ima mnogo rezervi.

Prvi igrač sveta je u prvom setu tražio i medicinski tajm-aut, ali posle meča isključivo je želeo da pričao o stvarima koje su se dešavale na terenu.

Novakov sledeći protivnik Jirži Veseli jedva je slavio u duelu sa anonimnim Indijcem Saketom Minenijem. Biće to prilika da se Srbin revanšira Poljaku za ovogodišnji poraz u Monte Karlu.

Drugi srpski predstavnik Dušan Lajović je u većem delu meča bio odličan protiv Benoe Pera, ali su ga stari problemi sa grčevima koštali poraza.

Kanađanin Miloš Raonić je rutinski odradio posao protiv Nemca Dastina Brauna, dok je Francuz Žo Vilfred Conga u tri seta bio bolji od kvalifikanta, Argentinca Guida Andreocija.

Rezultati 1. kola

Giljerme Klezar – Marko Kjudineli 6:2, 6:7, 2:6, 4:6
Jan Šatral – Mekenzi Mekdonald 4:6, 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Benoa Per – Dušan Lajović 6:2, 2:6, 3:6, 7:5, 6:1
Vasek Pospiliš – Jožef Kovalik 6:1, 6:3, 6:3
Jošihito Nišioka – Kevin Anderson 3:6, 5:7, 4:6
Dudi Sela – Pablo Kuevas 3:6, 2:6, 6:0, 7:5, 3:6
Miša Zverev – Pjer Herbert 6:4, 7:6, 4:6, 6:0
Lukas Pui – Mihail Kukupkin 3:6, 6:2, 6:4, 6:2
Žo Vilfred Conga – Guido Anderoci 6:3, 6:4, 6:4
Džek Sok – Tejlor Firc7:6, 7:5, 3:6, 1:6, 6:4
Adrian Manarino – Rajan Harison 4:6, 6:7, 3:6
Džejms Dakvort – Robin Hase 4:6, 7:5, 6:3, 4:6, 6:3
Jirži Veseli – Saket Mineni 7:6, 4:6, 2:6, 6:2, 7:5
Giljerme Garsija Lopez – Roberto Bautista Agut 5:7, 1:6, 7:6, 6:7
Dastin Braun – Miloš Raonić 5:7, 3:6, 4:6
Novak Đoković – Jirži Janovic 6:3, 5:7, 6:2, 6:1
Rafael Nadal – Denis Istomin 6:1, 6:4, 6:2
Rožerio Dutra Silva – Marin Čilić 4:6, 5:7, 1:6
Gael Monfis – Žil Miler 6:4, 6:2, 7:6 (7:5)
Kajl Edmund – Rišar Gaske 6:2, 6:2, 6:3
Džordan Tompson – Stiv Darsis 7:5, 6:3, 6:7 (5:7), 4:6, 5:7
Tomaž Beluči – Andrej Kuznjecov 4:6, 6:3, 1:6, 6:7 (6:8)
Markos Bagdatis – Fakundo Banjis 6:4, 6:2, 1:1 predaja Banjisa
Lukaš Lacko – Esteban Eskobedo 4:6, 6:4, 6:4, 3:6 predaja Lacka
Sergij Stahovski – Gaštao Elijas 6:1, 3:6, 2:6, 6:3, 7:6 (7:4)
Žilijan Beneto – Alberto Ramos-Vinjolas 6:3, 3:6, 3:6, 6:2, 1:6
Bjorn Fratanđelo – Gvido Pelja 3:6, 4:6, 4:6
Mihail Južni – Martin Kližan 6:2, 6:1, 6:1
Stefan Rober – Andreas Sepi 2:6, 6:3, 4:6, 3:6
Marton Fučovič – Nikolas Almagro 1:6, 4:6, 6:7 (7:9)