Šok na Vimbldonu: Ispao Novak Đoković

Tenis 02. jul 201618:17 > 18:23
Izvor: Julian Finney/Getty Images

Kraj za Đokovića!

Novak Đoković poražen je u trećem kolu Vimbldona od Sema Kverija u četiri seta (7:6, 6:1, 3:6, 7:6).

Nakon što je u petak Kveri dobio dva seta i bio ubedljivo bolji igrač na terenu kiša je prekinula meč pred početak trećeg dela igre.

Đoković je bolje počeo meč u subotu, poveo 4:0 u trećem setu, a onda su jedan za drugim usledili prekidi zbog kiše.

Đoković je imao priliku da uvede meč u peti set, ali je propustio priliku da osvoji četvrti set na svoj servis pri rezultatu 5:4.

Ipak, Kveri je tada vratio brejk, nakon prekida zbog kiše set je otišao u tajbrejk u kome je Amerikanac bio bolji igrač.

Niz od 30 vezanih pobeda Novaka Đokovića na Gren Slemovima i prilika da produži nade u osvajanje kalendarskog Gren Slema prekinuo je Sem Kveri.

Ovo je prvi put od 2009. da je Srbin ispao u prvoj nedelji Gren Slem turnira.

Kveri će u narednom kolu igrati protiv Nikole Maua koji je bio bolji od Pjera Igoa Erbera.