AO: U osmini finala Radvanska, Nišikori, Conga, Gofan…

Tenis 22. jan 201610:30 > 10:33
Lintao Zhang/Getty Images Sport

Poljska teniserka Agnješka Radvanska plasirala se u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije, pošto je danas pobedila Moniku Puig iz Portorika u dva seta, 6:4 i 6:0.

Radvanska je prvi set dobila posle 50 minuta igre, oduzevši protivnici dva puta servis u finišu seta. U drugom setu na terenu je bila samo jedna teniserka, pošto Radvanska 52. teniserki sveta nije prepustila ni jedan gem.

Četvrta igračica sveta u osmini finala prvog grend slem turnira u sezoni igraće protiv Nemice Ane-Lene Fridsam, koja je ranije danas eliminisala 15. teniserku sveta, Italijanku Robertu Vinči.

Plasman u osminu finala Australijan opena ranije danas obezbedile su i Ruskinja Marija Šarapova i Belinda Benčić iz Švajcarske.

Japanski teniser Kei Nišikori plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je danas pobedio Španca Giljerma Garsiju Lopesa u četiri seta, 7:5, 2:6, 6:3 i 6:4.

Nišikori je imao problema sa ručnim zglobom u finišu prvog seta, zbog čega je zatražio medicinski tajm-aut. Taj deo igre je uspeo da dobije, ali je potom izgubio drugi set. U naredna dva seta Nišikori je po jednom oduzimao servis protivniku, što mu je bilo dovoljno za trijumf.

„Bio sam ljut u prvom setu, ali nakon tretmana sam se osećao bolje. Pokušao sam da ostanem jak, da se koncentrišem… Igrao sam bolje u poslednjem setu“, rekao je Japanac posle meča.

Naredni rival sedmom teniseru sveta biće Francuz Žo-Vilfred Conga, koji je danas bio bolji od sunarodnika Pjera-Iga Erbara sa 6:4, 7:6 i 7:6.

U osminu finala je prošao i Belgijanac David Gofan, koji je slavio protiv Dominika Tima iz Austrije u četiri seta, 6:1, 3:6, 7:6, 7:5.

Gofan će u narednom kolu igrati protiv Rodžera Federera ili Grigora Dimitrova.