Frenki De Jong doneo tri boda Barsi

Spanska liga 23. jan 202223:11 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Barselona slavi prezime De Jong. U prethodnih nekoliko duela junak je bio Luk, sada je njegovu ulogu preuzeo Frenki, čijim golom su Katalonci došli do trijumfa protiv Alavesa u 88. minutu - 1:0.

Ponovo je viđeno skromno izdanje izabranika Ćavija. Posebno je dosadno bilo prvo poluvreme u kojem nijedan od rivala nije stvorio nijednu stopostotnu priliku za gol.

Malo više drame viđeno je u nastavku. Pike je imao odličan šut glavom u 63. minutu, ali ga je zaustavio golman Pačeko. I domaći su najbolju šansu imali glavom kada je Hoselu zamalo šutirao pored stative.

I kada se očekivao kraj meča, pomenuti De Jong je primio odličan pas, izašao jedan na jedan sa golmanom i pogodio desni donji ugao za veliku radost Blaugrane.

Barselona se probila na peto mesto sa 35 bodova, čak 15 manje od lidera Reala i očekuje ih velika borba za Ligu šampiona. Alaves je na drugoj strani na pretposlednjem 19. mestu sa samo 17 poena, tri manje od Majorke koja je van zone ispadanja.