Barsa u sjajnom derbiju srušila Atletiko

Spanska liga 06. feb 202218:19 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Konačno je duel između Barselone i Atletika iz Madrida bio pravi derbi Primere. Barsa je u sjajnom meču slavila 4:2 i prvi put posle mnogo vremena makar po efikasnosti podsetila na dane kada je igru nosio Leo Mesi, a Katalonci dominirali u Španiji i Evropi.

A sve je počelo sjajno za aktuelne šampione. Atletiko je poveo već u osmom minutu. Nekadašnji as Barse Luis Suarez sjajno je u šesnastercu pronaša Karaska, koji je je zakucao loptu u donji levi ugao.

Međutim, radost Madriđana je trajala samo dva minuta. Đordi Alba je natrčao na jednu loptu i sjajnim udarcem je poslao u rašlje za 1:1. Nije tu Barsa stala. Mladi Gavi u 21. minutu je udarcem glavom, doneo vođstvo Kataloncima.

Pre i posle njegovoj gola dve dobre šanse je proopustio Žoao Feliks. Kazna je stigla dva minuta pre kraja poluvremena. Štoper Arauho se najbolje snašao posle gužve u kaznenom prostoru Madriđana i doneo Barsi dva gola viška na poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvreme u strelce se posle Albe upisao i drugi desni bek. Veteran Dani Alveš je ponovo pokazao da nije za staro gvožđe i odličnim udarcem doneo je blaugrani vođstvo od 4:1.

Stvari su se ponovo zakuvale u 58. minutu. Posle kornera Himenez je prebacio loptu do Luisa Suareza, a sjajni špic je zakucao loptu u mrežu. Ostalo je još mnogo vremena, a Atletiko je dobio pomoć jer je Dani Alveš zbog grubog starta dobio direktan crveni karton u 69. minutu.

Međutim, nisu uspeli Madriđani da valorizuju prednost i Barselona je stigla do vredne pobede. Treba reći da su igrala dva najveća pojačanja Katalonaca u zimskom prelaznom roku. Adam Traore je bio u startnoj postavi, dok je Obamejang ušao u igru u 61. minutu upravo umesto Traorea.

Na tabeli Barsa je preskočila Atletiko i sada zauzima četvrto mesto sa 38 bodova. Atletiko je peti sa dva boda manje. Ubedljivo vodi Real sa 50 poena.