Barsa slavi Grizmana: Nastavlja se žestoka borba za titulu

Spanska liga 25. apr 202118:37 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barselone pobedili su Viljareal na gostovanju u 32. kolu La Lige posle preokreta sa 2:1 i nastavili trku za šampionsku titulu. Katalonci na trećoj poziciji imaju 71 bod, koliko i drugoplasirani Real uz utakmicu više. Atletiko je lider sa 73.

Važan trijumf ekipi Ronalda Kumana na El Madrigalu doneo je Antoan Grizman, dvostruki strelac. Francuz je pogađao mrežu Žute podmornice u 28. i 35. minutu i tako poništio gol kojim je Samuel Čukvueze doveo domaće u vođstvo u 26. minutu.

Vođstvo tima Unaija Emerija stiglo je kao žestoka kazna za neverovatan promašaj Frenkija de Jonga u 13. minutu. Da ne opisujemo, pogledajte sami…

Uprkos svemu, Barsa je nastavila sa znatno konkretnijom partijom i posle primljenog pogotka. To joj se vrlo brzo isplatilo i već do poluvremena je imala prednost u svoju korist. Pored dvostrukog strelca Grizmana, zasluge za to idu i defanzivcu Viljareala Huanu Fojtu, koji je napravio kardinalnu grešku kod drugog gola Francuza.

U drugom poluvremenu je tempo igre opao i viđena je znatno skromnija predstava u odnosu na prvi. Barsi je u poslednjih pola sata bio olakšan put ka pobedi, pošto je Viljareal ostao sa desetoricom zbog isključenja Manua Trigerosa.

Kumanov tim u sledećoj rundi dočekuje Granadu, a Viljareal Hetafe. U taj meč će ući sa sedme pozicije uz 49 bodova.