Barsa gazi kao nekad: Poker golova za najavu Klasika

Spanska liga 13. mar 202223:03 0 komentara
Marc Graupera Aloma via Guliver Image

Fudbaleri Barselone sa ubedljivih 4:0 pobedili su Osasunu kod kuće u 28. kolu La Lige i upisali četvrti uzastopni trijumf, kojim su sačuvali treću poziciju sa istim brojem poena kao četvrtoplasirani Atletiko, ali uz jedan meč manje.

Katalonci igraju izvanredno u poslednje vreme, a nova potvrda stigla je u okršaju sa gostima iz Pamplone.

Za svega 13 minuta sredinom prvog poluvremena Barsa je postigla tri gola i već tada rešila pitanje pobednika. Idealna najava za predstojeći Klasiko u Madridu…

Raspoloženi Feran Tores je tresao mrežu u 14. iz penala i zatim 21, da bi Pjer-Emerik Obamejang u 27. povisio na 3:0.

Rutinski je Ćavijeva ekipa u nastavku odrađivala posao. Kontrolisala je ritam i posed lopte, sprečavajući rivala da ozbiljnije zapreti.

Na konačan rezultat čekalo se do 75. minuta kada je Riki Puđ stavio tačku.

Lako je slavlje Barselone moglo da bude i ubedljivije. Usman Dembele je propustio veliku šansu u 70. minutu, a pre toga je blizu novog gola bio i Obamejang.

Barsa u sledećem kolu gostuje Real Madridu u Klasiku koji je na programu 20. marta. Osasuna dan ranije čeka Levante. U taj okršaj ulazi sa 11. mesta uz 35 bodova.