Atletiko trijumfalno kroz Viljareal

Spanska liga 28. feb 202122:56 0 komentara
Alex Caparros/Getty Images

Važan korak u borbi za titulu u Primeri napravio je Atletiko iz Madrida. "Jorgandžije" su slavile na teškom gostovanju protiv Viljareala 2:0.

U prvom poluvremenu Viljareal je bio dominantna u polju. Imali su mnogo veći posed lopte, mnogo više šuteva, ali to nisu uspeli da materijalizuju. U 25. minutu Atletiko dolazi do vođstva. Posle kornera Pedraza je blokirao šut, ali promenio smer lopti koja je završila u mreži Viljreala.

Do kraja poluvremena šansu da izjednači skor imao je Moreno. Odlično je šutirao glavom, ali je Oblak sjajno intervenisao.

Luis Suarez je u 54. minutu mogao da duplira prednost. Imao je dobru priliku u petercu. Njegovo udarac je zaustavio Serhio Asenjo. Domaći su u 64. minutu tražili penal jer su smatrali da je Hermoso igrao rukom u svom šesnaestercu, ali sudija nije ništa svirao.

Meč je odlučen u 69. minutu kada je Žoao Feliks, koji je na poluvremenu ušao umesto Lemara povisio rezultat na 2:0. Do kraja utakmice više nije bilo velikih uzbuđenja, Madriđani su rutinski sačuvali stečeni kapital.

Atletiko sada ima 58 bodova, pet više i meč manje u odnosu na Barselonu. Treći je Real sa 52 boda i istim brojem odigranih mečeva kao i njihov gradski rival.