Važna pobeda Liverpula, prvenac Alkantare

Premijer liga 08. maj 202123:15 0 komentara
Liverpul, Sautempton
REUTERS/Paul Ellis

Fudbaleri Liverpula savladali su na Enfildu Sautempton rezultatom 2:0 u meču 35. kola Premijer lige.

Golove za Liverpul dali su Sadio Mane i Tijago Alkantara kome je ovo bio prvenac u Premijer ligi.

Posle pola sata igre fantastučnu priliku nakon greške odbrane Liverpula nije iskoristio Sautempton i već u sledećem kontra-napadu stigla je kazna u vidu gola Sadija Manea. Asistenciju je upisao Mohamed Salah.

Pobedu su domaći igrači potvrdili u 90. minutu kada je Alkantara zatresao mrežu na dodavanje Roberta Firmina.

Brojne prilike (ponovo) je propustio Liverpul, a poništen mu je i jedan gol jer je u 81. minutu Mane bio u ofsajdu.

Liverpul je sada na šestom mestu na tabeli sa 57 bodova, jedim manje od Vest Hema koji je takođe odigrao 34 meča i šest manje od Lestera koji ima svih 35 odigranih utakmica. Sautempton na 16. mestu uma 37 bodova.