Totenhem slavi Svrake, Arsenal posustao u trci za LŠ

Premijer liga 16. maj. 202222:57
Njukasl
Izvor: Reuters/Lee Smith

U duelu 37. kola Premijer lige fudbaleri Njukasla savladali su Arsenal rezultatom 2:0 (0:0).

Bolji je u ovom meču bio Njukasl i sasvim zasluženo je stigao do nove pobede u poslednjem meču pred svojim navijačima ove sezone. Njigovom trijumfu sasvim sigurno jednako, ako ne i više, se raduju u Totenhemu.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Alan Sant-Maksiman u 36. minutu. Navijači su praktično već počeli da slave, ali Aron Ramzdejl je ipak uspeo da sačuva svoju mrežu.

Domaći su do vođstva došču u 55. minutu. Izgledalo je kao da je mrežu zatresao Kalum Vilson, ali je se na kraju ispostavilo da je ipak Ben Vajt postigao autogol.

Arsenal nije uputio nijedan šut ka golu Njukasla u periodu od 24. do 72. minuta, a Njukasl je sa druge strane nastavio da pokušava i to mu se u 85. minutu i isplatilo.

Ekipa Edija Haua došla je i do drugog gola nakon što je Bruno Gimaraeš odlično reagovao na odbijenu loptu i prevario Ramzdejla.

Pred poslednje kolo u sezoni, Arsenal je izgubio prednost u odnosu na Totenhem u borbi za četvrto mesto i Ligu šampiona. Pevci sada imaju dva boda više, a u poslednjem kolu gostuju Noriču. Arsenal će sezonu završitina svom terenu protiv Evertona.

Njukasl nastavlja sa sjajnim partijama od dolaska Edija Haua i sada na 12. mestu na tabeli ima 46 bodova. Njukasl će biti prvi tim koji je izborio (miran) opstanak nakon što u prvih 14 kola nije upisao pobedu.