Teški dani za Lids, i Arsenal slavio na Eland roudu

Premijer liga 18. dec 202120:28 0 komentara
Arsenal
REUTERS/Scott Heppell

U jedinom meču odigranom u subotu u Premijer ligi (18. kolo), Arsenal je slavio na gostovanju Lidsu i pobedu upisao rezultatom 4:1.

Novi potop Lidsa najavio je Gabrijel Martineli u 16. minutu nakon asistencije Aleksandera Lakazeta, da bi samo 12 minuta kasnije Martineli postigao još jedan gol. Ovoga puta na dodavanje Granita Džake.

Prvi gol Martinelija na ovom meču ujedno je i 7.000. gol Arsenala u najjačem rangu engleskog fudbala. Tobdžije su tek treći klub koji je od 1888. godine došao do 7.000 golova u elitnom rangu posle Evertona (7.139 i Liverpula 7.069).

Dodatna muka za ekipu Mesela Bijelse bila je povreda Harisona nakon pola sata igre. Mada je i to nešto na šta je Lids navikao u poslednje vreme.

Na 3:0 povidio je u 42. minutu Bukajo Saka.

Tokom prvog poluvremena Arsenal je imao čak 11 šuteva u okvir gola, a Lids je najbolju šansu u ovom delu meča imao u 25. minutu posle dobre solo akcije Rafinje.

Lids je do gola došao u 75. minutu sa bele tačke. Ben Vajt je zapravo dobro i prošao jer je Arsenal kažnjen samo penalom, a on se provukao bez kartona. Rafinja je mirno realizovao penal.

Konačan rezultat postavio je Emil Smit Rou u 84. minutu, nepunih šest minuta nakon što je ušao u igru. Bio mu je ovo sedmi gol u sezoni.

Arsenal iz 18 odigranih mečeva sada ima 32 boda na četvrtom mestu, Lids je pretrpeo treći vezani poraz, osmi u sezoni i ima 16 bodova na 16. mestu na tabeli.