Spursi rutinski sa Brentfordom: Top 4 nadohvat ruke

Premijer liga 02. dec 202122:30 0 komentara
Hjeong Min Son
David Klein Sportimage via Guliver Image

Fudbaleri Totenhema pobedili su Brentford kod kuće sa 2:0 u 14. kolu Premijer lige i upisali drugi uzastopni trijumf.

Od dolaska Antonija Kontea na mesto menadžera, Spursi su na tri meča uzeli sedam bodova i sa 22 se popeli na šesto mesto tabele. Sad ni plasman u Top 4 nije tako daleko, pošto četvrtoplasirani Vest Hem beži samo dva poena. Brentford, na drugoj strani, ostaje na 12. poziciji sa 16.

Zasluženo je Totenhem došao do slavlja pred svojim navijačima, pošto je sve vreme bio bolji rival.

Već u 12. minutu meča u Londonu stigao je Konteov tim do prednosti – autogol je dao Serhi Kanos posle centaršuta Hjeong-Min Sona.

Do poluvremena su domaći mogli da dupliraju prednost, ali je golman Fernandes sjajno intervenisao kod pokušaja Sona i Hejbjerga.

Briljirao je Španac na golu Brentforda i početkom drugog dela, međutim, u 65. minutu nije mogao ništa. Son je kontra-napadu iskoristio povratnu Regilona i rutinski poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Totenhem u sledećem kolu čeka Norič. Brentford gostuje Lidsu.