Spektakl u Njukaslu: Šest golova i pobeda Vest Hema!

Premijer liga 15. avg 202117:03 0 komentara
Ian MacNicol/Getty Images

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Njukasl na strani sa 4:2 u izuzetno uzbudljivom duelu prvog kola Premijer lige.

Gubili su Čekićari dva puta na Sent Džejms parku, ali su na kraju uspeli da upišu uvodni trijumf u meču koji je lako mogao da donese i više od viđenih šest golova.

Kalum Vilson je doveo Svrake u vođstvo već u petom minutu, posle odličnog prodora i centaršuta Alana Sen Maksimena.

Prva prednost domaćih trajala je do 18. kada je Aron Kresvel iskoristio dodavanje Pabla Fornalsa i poravnao.

Uspeo je Njukasl, ipak, do poluvremena da ponovo zatrese mrežu gostiju iz Londona. Učinio je to Džejkob Marfi u 40. minutu.

Delovalo je tada da bi tim Stiva Brusa mogao do slavlja pred svojim navijačima, međutim, usledilo je furioznih 15 minuta sastava Dejvida Mojsa.

Najpre je Said Benrama u 53. izjednačio rezultat, zatim je Tomaš Souček u 63. doneo preokret, na odbitak iz promašenog penala Majkla Antonija, da bi se na kraju i Antonio upisao u strelce.

U 66. minutu je krunisao dobru asistenciju Benrame i snažnim udarcem postavio konačan rezultat.

Bio je to 47. pogodak za napadača Čekićara u Premijer ligi, čime se izjednačio sa klupskim rekorderom Paolom di Kanijom.

Vest Hem u sledećem kolu dočekuje Lester. Njukasl gostuje Aston Vili.