Šampionska drama: Redsi u 6. brzini do -3 u odnosu na Siti!

Premijer liga 23. feb 202222:48 0 komentara
Liverpool
Pool, Getty Images

Fudbaleri Liverpula pobedili su Lids kod kuće sa ubedljivih 6:0 u zaostaloj utakmici 19. kola Premijer lige i primakli se vodećem Mančester Sitiju na tri boda zaostatka.

Iako su ne tako davno imali i dvocifreni minus u odnosu na aktuelnog prvaka, zahuktali Crveni su šestim uzastopnim trijumfom uneli pravu dramu u šampionsku trku.

Dominantnim slavljem na Enfildu najavljena je borba za prvi trofej u sezoni, pošto ih u nedelju čeka finale Liga kupa protiv Čelsija.

Ekipa Jirgena Klopa je do poluvremena rešila sve dileme oko pobede u meču koji su obeležili Mohamed Salah i Sadio Mane sa po dva gola.

Egipćanin je doveo Redse do prednosti u 15. minutu iz penala. U 30. je Žoel Matip povisio prednost, posle odlične asistencije Salaha, da bi Mo već u 35. ponovo bio precizan sa bele tačke za velikih 3:0.

Oborio je Liverpul ritam u nastavku utakmice, štedeo snagu za pomenuto finale, ali u finišu ponovo pojačao gas.

Na scenu je stupio Mane i pogocima u 80. i 90+1. kreirao pretardu, pre nego što je Virdžil van Dajk u 90+3. postavio konačan rezultat.

U narednom duelu Premijer lige, Liverpu čeka Vest Hem petog marta. Lids će 26. februara ugostiti Totenhem. Taj meč čeka sa 15. pozicije uz 23 boda, samo tri manje od zone ispadanja.