Pobede Mančester sitija i Evertona

Premijer liga 22. okt 202217:57 0 komentara
Reuters/Molly Darlington

Nakon pobede Notingema protiv Liverpula (1:0) u nastavku premijerligaške subote pobede su slavili Mančester siti i Everton. Građani su bili bolji od Brajtona, a Karamele od Kristal Palasa.

Mančester siti – Brajton 3:1 (2:0)

Nakon golgeterske pauze koju je imao u duelu sa Liverpulom, Erling Holand nastavio je gde je stao pre toga i poveo je Mančester siti do nove pobede sa dva gola postignuta u prvom poluvremenu.

Prvi gol je Norvežanin dao u 22. minutu. Napravio je Holand sjajan solo prodor, ušao u kazneni prostor i našao se jedan na jedan sa golmanom.

Drugi put je mrežu zatresao u samom finišu prvog dela meča, u 43. minutu sa bele tačke. Oboren je Silva u kaznenom prostoru, a na zahtev da pokaže penal sudija je u prvom momentu samo odmahnuo rukom. Igra je nastavljena, ali je nakon tri minuta Kreg Poson zaustavio igru i proverio snimak nakon čega je pokazao na belu tačku. Cela tri minuta prošla su između prekršaja i dosuđenog penala.

Gol Trosara iz 53. minuta vratio je malo nade Brajtonu, ali su sve rešili Bernardo Silva i Kevin de Brujne u 75. minutu. Sjajno je Silva pronašao De Brujnea koji nije imao mnogo problema da sa ivice kaznenog prostora matira golmana gostiju.

Siti je sada samo bod iza Arsenala, ali ima meč više.

Everton, Kristal Palas
Reuters/Lee Smith

Everton – Kristal Palas 2:0 (1:0)

Everton je konačno prekinuo seriju poraza i na svom terenu savladao Kristal Palas.

Pobedu Karamela najavio je nakon samo 11 minuta Dominik Kalvert-Luin koji je u gol pretvorio asistenciju Aleksa Ivobija.

Domaći su do drugog gola došli u 63. minutu. Egzekutor je bio mladi napadač Entoni Gordon.