Noć iz snova za Liverpul uz het-trik Salaha

Premijer liga 24. okt 202119:32 6 komentara
REUTERS/Phil Noble

Liverpul je demonstirao silu i na gostujućem terenu savladao Mančester junajted 5:0 u najvećem derbiju Engleske. Junak trijumfa bio je Mohamed Salah, koji je postigao tri gola i imao jednu asistenciju.

Nije mogla utakmica bolje da počne za Liverpul. Kejta je u petom minutu doveo goste u vođstvo posle sjajnog dodavanja Salaha. Osam minuta kasnije bilo je već 2:0. Kiks odbrane koristi Aleksander Arnold, koji asistira Žoti za 2:0.

Junajted je nešto pokušavao, ali je udarce iz daljine lako zaustavljao Alison. Krajem prvog dela na scenu stupa Salah. Prvo u 38. minutu pogađa na dodavanje Kejte, a u nadoknadi prvog poluvremena koristi i asistenciju Žotu za 4:0.

Tamo gde je stao na kraju prvog Egipćanin je nastavio na startu drugog dela. Koristi sjajnu asistenciju Hendersona za velikih 5:0. Samo minut kasnije pogađa i Ronaldo, ali njegov gol je poništen zbog ofsajda.

Od tog trenutka meč je ušao mirniju fazu. To je poremetio Pol Pogba, divljačkim startom u 60. minutu na Kejtu. Dobio je direktan crveni karton, a Gvinejac je iznet na nosilima. Do kraja meča Liverpul ne rutinski priveo meč kraju.

Redsi posle ovog trijumfa imaju 21 bod, jedan manje od vodećeg Čelsija. Četa Ole Gunara Solšera, za koga je neizvesno da li će ostati na klupi Junajteda, nije ni u četvrtom vezanom meču ostvarila pobedu. Ostali su na sedmom mestu sa 14 bodova.

Tok meča uživo:

Prvo poluvreme:

Uzbudljiv početak meča. Veliku šansu u četvrtom minutu propustio je Bruno Fernadeš. Izašao je sam pred Alisona, ali je pucao visoko preko gola.

Odmah stiže kazna. Salah je izbegao ofsajd zamku, sjajno proigrao Kejtu, koji je rutinski savladao golmana De Heu. 1:0 za Liverpul u petom minutu!

Nova šansa za Liverpul samo minut kasnije. Firmino je imao zicer, ali je De Hea spasio Junajted. Ostaje minimalna prednost za Redse.

Rašford u desetom minutu preti sa ivice šesnaesterca, ali njegov šut odlazi zamalo pored desne stative.

Ponovo katastrofalna reakcija odbrane Junajteda. Do lopte je došao Aleksander – Arnold, sjajno je asistirao Žoti, koji na praznu mrežu pogađa za velikih 2:0 za Liverpul, već u 13. minutu.

Mektominej posle kornera šalje loptu visoko iznad gola Alisona u 17. minutu. Liverpul koriste svoje prilike i potpuno kontroliše dešavanja na terenu za sada. Pokušava i Ronaldo, ali visoko iznad gola.

Odličan pokušaj i Luka Šoa iz daljine. Prošla je lopta zamalo pored leve stative u 22. minutu. Povreda Milnera u 27. minutu. Menja ga Kurtis Džons.

Dobar pokušaj Grinvuda „iz kolena“, Alison izbacuje loptu u korner. Još jedna katastrofalna greška igrača Mančestera. Rašford izbacuje Salaha samog pre golmana De Heu, koji dobro interveniše i sprečava debakl već u 32. minutu. Rašford je dobro šutirao iz prve, ali nema većih problema za Alisona u 35. minutu.

Vodi Liverpul 3:0. Uzvraća Kejta asistenciju Salahu. Egipćanin rutinski, slabijom desnom nogom, postiže gol, njegov osmi na devet utakmica u Premijer ligi.

Ronaldo izlazi sam na Alisona, Brazilac odlično interveniše, a onda Portugalac iz frustracije oštro faulira Džonsa za šta dobija žuti karton. Karton i za Freda posle oštrog starta na Kejti.

Tačka na brutalno prvo poluvreme Liverpula. Žota asistira Salahu, koji dovodi Liverpul do vođstva od 4:0.

Potpuni debakl Junajteda u prvih 45 minuta, golovima Kejte, Žote i dva Salaha Liverpul odlazi na odmor sa četiri gola viška.

Drugo poluvreme:

Počelo je drugo poluvreme. Solšer pravi izmenu. Umesto Grinvuda u igru je ušao Pol Pogba.

Gde je stao u prvom, Liverpul nastavlja u drugom poluvremenu. Nestvarni Mo Salah dolazi do het trika, posle strašne asistencije Hendersona. 5:0 za Liverpul u 49. minutu.

Pogađa Ronaldo. Činilo se da je smanjio na 5:1, ali VAR pokazuje da je Portugalac bio u ofsajdu na početku akcije. Ostaje 5:0 za Liverpul.

Posle akcije iz slobodnog udarca, Salah pogađa samo živi zid igrača Junajteda. Grub start Pola Pogbe. Francuz posle samo 15 minuta igre dobije direktan crveni karton zbog grubog starta na Kejti. Momak iz Gvineje je ozbiljno povređen. Na nosilima je iznet, menja ga Okslejd Čembrlen.

Utakmica je ušla u mirniji tok. Nema velikih uzbuđenja u poslednjih desetak minuta. Prekida to Aleksander Arnold. Odlično šutira, ali njegov udarac zaustavlja De Hea.

Prečku pogađa Kavani u 83. minutu posle prekida za Junajted. Liverpul je bio i miljenik sreće u ovoj situaciji. Bilo je to sve u ovom duelu.