Njukasl u nadoknadi do boda protiv Vile

Premijer liga 12. mar. 202123:00
Izvor: Alex Pantling, Getty Images Sport

Fudbaleri Njukalsa i Aston Vile odigrali su u petak nerešeno 1:1 u meču 28. kola Premijer lige.

Oba gola videli smo u finišu meča. Vila je povela u 86. minutu, a Njukasl do boda došao u četvrtom minutu nadoknade.

Prvu dobru šansu na meču imao je Njukasl preko Žoelintona u 14. minutu, ali je njegov udarac odbranio golman gostiju koji su se samo nekoliko minuta kasnije našli pred prvim pravim problemom zbog povrede Bertrana Traorea koji je zamenjen u 21. minutu.

Gosti su u prvom poluvremenu imali jednu dobru priliku. Trezege se lako prošetao kroz odbranu Njukasla i našao se jedan na jedan sa golmanom, ali Dubravka je odlično pročitao njegovu nameru i odbranio mu udarac.

Bez većih prilika i dosta mirno se igralo sve do poslednjih deset minuta.

Džejkob Marfi propustio je odličnu priliku da donese prednost domačinu, dva minuta kasnije pripretio je na drugoj strani Votkins, ali do prve promene rezultata dolazi u 86. minutu golom Olija Votkinsa za vođstvo Aston Vile.

Nije se Njukasl predao ni u poslednjim momentima, pa ni posle sjajne prilike Votkinsa da udvostruči vođstvo gostiju. Samo nekoliko sekundi pre kraja meča, u četvrtom minutu nadoknade Džamal Lasels glavom šalje loptu u mrežu za konačnih 1:1.

Aston Vila na devetom mestu ima 41 bod, Njukasl na 16. 28.