Nestvaran preokret: Dva gola u nadoknadi za trijumf Spursa!

Premijer liga 19. jan 202222:46 > 20. jan 2022 10:54 0 komentara
Totenhem
REUTERS/Craig Brough via Guliver Image

Fudbaleri Totenhema pobedili su Lester na gostovanju posle neverovatnog preokreta i golova Stivena Bergvajna u dubokoj nadoknadi vremena - 3:2!

Delovalo je da će Antonio Konte upisati prvi poraz u Premijer ligi na klupi Spursa, posle osam mečeva, ali je holandski napadač pogocima u 90+5. i 90+7. minutu potpuno okrenuo situaciju i doneo veliko slavlje londonskom timu u duelu zaostalog 17. kola Premijer lige.

Pravi Konteov džoker bio je Bergvajn, imajući u vidu da je u igru ušao tek u 79. minutu. Kad se činilo da se meč neće dobro završiti po goste, bio je u pravim pozicijama i tresao mrežu.

Najpre se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu i zakucao loptu iza leđa Kaspera Šmajhela, da bi zatim iskoristio nesmotrenost domaćih igrača, u kontri pobegao, predriblao Šmajhela i postavio konačan rezultat.

Totenhem je sa nova tri boda došao do ukupno 36 na poziciji pet. Ima samo poen manje od četvrtoplasiranog Vest Hema, ali i tri utakmice manje.

U odnosu na trećeplasirani Čelsi je na minus 8, uz četiri utakmice manje. Više ni mesto broj tri ne deluje tako daleko, naročito ukoliko Spursi uspeju da savladaju Plave u sledećem kolu.

Okršaj na King pauer stadionu doneo je sjajnu predstavu. Totenhem je napadao, konstantno pretio, dok je Lester koristio kontra napade i tako dolazio do golova.

Patson Daka je pogodio u 24. minutu, zatim je Hari Kejn u 38. izjednačio 250. golom u klupskom fudbalu, ali su Lisice došle do nove prednosti preko Džejmsa Madisona u 76.

Ostao je taj rezultat aktivan sve do duboke nadoknade kad se ukazao Bergvajn, kreirao veliki obrt i poneo epitet apsolutnog junaka.

Lester ostaje na desetom mestu sa 25 bodova. U sledećoj rundi dočekuje Brajton.