Nemilosrdne Lisice: Petica u mreži Šefilda!

Premijer liga 14. mar 202116:59 0 komentara
Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Lestera ubedljivo su pobedili Šefild Junajted na svom terenu rezultatom 5:0 u 28. kolu Premijer lige.

Utakmicom na King Pauer stadionu dominirao je Keleči Ihenačo, koji je postigao tri gola.

Nigerijski napadač je načeo Oštrice u 39. minutu. Taj rezultat bio je aktuelan sve do 64, kada je usledila prava kanonada Lisica. Ajose Peres je povisio na 2:0, zatim je Ihenačo ponovo bio precizan u 69. i 78, pre nego što je konačan rezultat postavio Etan Ampadu autogolom u 80. minutu.

Mogao je trijumf ekipe Brendana Rodžersa da bude i znatno ubedljviji da su iskorišćene sve šanse, ali je još veću bruku gostiju sprečio golman Aron Ramsdejl.

Lester je imao posed od 70 odsto, ukupno 19 šuteva, od čega 10 u okvir gola, dok je Šefild uputio samo jedan udarac i to van okvira. Statistika često ume da bude kao bikini, međutim, sada je na najbolji način odslikala dešavanja na terenu.

Lisice su se pobedom popele na drugu poziciji sa 56 bodova. Imaju dva više od Mančester Junajteda, uz meč više, a 15 manje i utakmicu manje od lidera Mančester Sitija, kojem gostuju u sledećoj rundi.

Oštrice, kojima je ovo bio prvi meč posle smene menadžera Krisa Vajldera, ostaju zakucane za dno sa 14 poena i praktično su već viđene u Čempionšipu. U narednoj rundi gostuju Lidsu.