Naoštrene Tobdžije: Peta pobeda u nizu pred dolazak Redsa

Premijer liga 13. mar 202219:27 0 komentara
Arsenal
Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Arsenala pobedili su Lester kod kuće sa 2:0 u 29. kolu Premijer lige i upisali peti uzastopni trijumf.

Tobdžije igraju fantastično u poslednje vreme. Dobile su devet od prethodnih 11 prvenstvenih duela i krupnim koracima gaze ka povratku u Ligu šampiona posle pet godina odsustva.

Trenutno na četvrtoj poziciji imaju 51 bod, jedan više od petoplasiranog Mančester Junajteda, ali i tri utakmice manje.

Prvu narednu igraju protiv Liverpula 16. marta na Emirejtsu i biće to pravi test za ekipu Mikela Artete.

Okršaj sa Lesterom rešen je na gotovo rutinski način. Po gol u oba poluvremena, kontrola igre i još nekoliko zrelih prilika, bilo je dovoljno za zadovoljstvo domaćih navijača.

Tomas Parti je doveo Arsenal do prednosti u 11. minutu posle centaršuta Gabrijela Martinelija. U nastavku su šanse propuštali Bukajo Saka i Ben Vajt za domaćina i Harvi Barns za goste, pre nego što se u 59. minutu dogodio prelomni trenutak.

Čaglar Sojundžu je igrao rukom u šesnaestercu, sudija Entoni Tejlor posle pregledavanja VAR snimka pokazao na penal, a siguran izvođač bio je Aleksandar Lakazet.

Oborile su Tobdžije ritam do kraja utakmice, ali su i na taj način mogle do novog pogotka. Veliku šansu propustio je Emil Smit-Rou u 83. minutu.

Lester je prekinuo niz od dve uzastopne pobede i sa 33 boda zauzima 12. mesto. U narednoj utakmici čeka Brentford 20. marta.