Najbolji start Vest Hema u istoriji PL, Liverpul poražen u Londonu

Premijer liga 07. nov 202119:40 1 komentar
Vest Hem Junajted
Alex Pantling/Getty Images

U poslednjem meču nedeljnog programa u okviru 11. kola engleske Premijer lige Vest Hem Junajted je na domaćem terenu u Londonu rezultatom 3:2 (1:1) bio bolji od Liverpula i „preskočio“ tim Jirgena Klopa na trećem mestu tabele Premijeršipa.

Ekipa Dejvida Mojesa je posle pobede na trećem mestu tabele sa četiri uzastopne pobede i 23 boda, dok je Liverpul sa 22 boda četvrti. Na ovaj način okončana je serija Liveprula od 25 mečeva bez poraza.

Poveo je Vest Hem već u četvrtom minutu – korner je izveo Pablo Fornals, a posle gužve u šesnaestercu lopta je ušla u gol. Pogodak je zaveden kao autogol čuvara mreža Liverpula Alisona Bekera, a „Redsi“ su tražili faul nad golmanom, ali im želje nisu uslišene.

Liverpul do izjednačenja dolazi u 41. minutu, a pelep gol iz slobodnog udarca sa manje od 20 mestara postigao je Trent Aleksander-Arnold.

Domaći na „Olimpijskom stadionu“ u Londonu dolaze do vođstva u 67. minutu, a Pablo Fornals posle pasa Džeroda Bouena šutem sa ivice šesnaesterca uz malo sreće uspeva da savlada Alisona za vođstvo „Čekićara“ 2:0.

Samo sedam minuta kasnije Kurt Zuma je bio najviši posle kornera Brauna i povisio je na 3:1.

U 83. minutu nadu ekipi Jirgena Klopa donosi „džoker“ Divok Origi – lopta se odbija do njega na ivici šensaesterca, a on preciznim udarcem uspeva da savlada Lukaša Fabijanskog.

U finišu meča Origi je imao priliku da glavom dođe do izjednačenja, ali je Fabijanski njegov udarac relativno lako zaustavio.

U narednom kolu 20. novembra Vest Hem će gostovati Vulvsima, dok će Liverpul istog dana dočekati Arsenal.

Mečeve Premijer lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.