Na Enfildu trljaju ruke: Nula Kristal Palasa i Sitija

Premijer liga 14. mar 202223:05 0 komentara
Kristal Palas, Mančester siti
Reuters/Andrew Couldridge

U jedinom premijerligaškom duelu odigranom u ponedeljak, Kristal Palas i Mančester siti odigrali su meč bez golova.

Mančester siti neće po dobrom pamtiti gostovanje Kristal Palasu. Nije šampion uspeo da dođe do pobede – 0:0.

Dobar meč igrao se od samog početka. Tokom prvih 45 minuta nizale su se šanse Mančester sitija, ali su završavane ili minimalnim promašajima ili dobrim odbranama Guaite.

U drugom poluvremenu su Građani značajno teže dolazili do dobrih prilika, ali su ih ipak stvarali, napadali češće, pokušavali na različite načine.

Jedna od najzanimljivijih prilika dogodila se u 57. minutu. Kevin de Brujne je pogodio stativu, Guaita je ostao na travi, ali je uspeo na vreme da se vrati i zaustavi snažan pokušaj Rijada Mareza. Do kraja meča Guaita je imao pet odbrana.

Palas se dobro branio, pomalo u poslednjih desetak minuta i „krao“ vreme kada god je mogao i na kraju je uspeo u onome što je želeo – da dođe do boda protiv šampiona.

Imao je Kristal Palas jednu izglednu priliku u finišu, ali je odbrana Građana dobro izblokirala pokušaj Odsona Eduara.

U nezgodnoj situaciji Siti se našao i u prvom minutu nadoknade, Galager je ipak iz odlične prilike šutirao preko gola.

Pep Gvardiola nije napravio nijednu izmenu na ovoj utakmici.

Mančester sitiju ovaj remi značajno komplikuje situaciju. Na prvom mestu na tabeli ekipa Pepa Gvardiole ima 70 bodova. Liverpul je sada na samo četiri boda iza, ali ima meč manje, a odigraće ga u sredu protiv Arsenala.