Muke Evertona se nastavljaju, pobeda Vile na Gudisonu

Premijer liga 22. jan. 202215:29
Everton, Aston Vila
Izvor: Michael Regan/Getty Images

U prvom subotnjem meču 22. kola Premijer lige Aston Vila je slavila na gostovanju Evertonu.

Aston Vila je pobedu upisala minimalnim rezultatom, 1:0, a gol odluke postigao je Argentinac Emilijano Buendija.

Aston Vila je do vođstva došla u trećem minutu nadoknade u prvom poluvremenu. Odlično je skočio Emilijano Buendija nakon kornera i poslao loptu u same rašlje.

Pokušavao je Everton prvi put predvođen privremenim menadžrerom Dankanom Fergusonom, uputio i dvocifren broju šuteva ka golu Aston Vile, ali samo jedan je išao u okvir gola. Nedovoljno da se na pravi način ugroze gosti. Najbolju priliku imao je za domaće u samom finišu Rišarlison, ali odlično je reagovala odbrana Vile.

Nešto manje šuteva ka golu imala je Aston Vila ali je jedan od tri koji je išao u okvir gola našao put ka mreži. Ispostavilo se sasvim dovoljno za nova tri boda.

Aston Vila sada na desetom mestu na tabeli iz 21 odigrane utakmice ima 26 bodova i presekla je niz od tri meča bez pobede u kojima je osvijila samo bod.

Everton ostaje 16. sa 19 bodova (iz 20 mečeva), ovo je peti vezani ligaški meč za Karamele bez pobede. U tom periodu ekipa sa Gudisona osvojila je samo jedan bod.