Minimalac u derbiju: Verner vodi Plave ka Ligi šampiona

Premijer liga 24. apr 202120:31 0 komentara
Mike Hewitt, Getty Images

Fudbaleri Čelsija pobedili su Vest Hem na gostovanju sa 1:0, u 33. kolu Premijer lige, i napravili krupan korak ka plasmanu u Ligu šampiona. Plavi i Čekićari su u londonski derbi ušli sa pozicija četiri i pet, uz po 55 osvojenih poena, pa se ekipa Tomasa Tuhela sada usamila na četvrtom mestu sa tri boda više od gradskog rivala.

Jedini gol na Olimpijskom stadionu postigao je Timo Verner u 43. minutu. Posle dobre akcije gostiju, Ben Čilvel je sa leve strane poslao loptu u sredinu, gde se našao nemački napadač i rutinski zatresao mrežu. Bio je to njegov prvi gol posle tačno 14 mečeva.

Čelsi je tim pogotkom krunisao bolju igru u prvom poluvremenu, koje je Vest Hem završio bez udarca u okvir gola rivala.

U drugom su domaći zaigrali nešto kvalitetnije,, ali im je i u tom periodu nedostajala konkretna završnica. Gosti su, na drugoj strani, u nekoliko navrata mogli da reše sve dileme oko pobednika. Dobre prilike propuštali su Verner u dva navrata i Mejson Maunt.

Da će bodovi otići na Stamford Bridž bilo je jasno u 81. minutu, kada je Vest Hem ostao sa igračem manje zbog isključenja Fabijana Balbuene zbog oštrog starta.

Od dolaska Tuhela na mesto menadžera, Čelsi nije doživeo poraz ni u desetoj uzastopnoj utakmici na gostovanju, čime je nemački strateg ušao u klupsku istoriju.

Njegov tim u narednoj rundi dočekuje Fulam. Vest Hem gostuje Burnliju.