Mašina ne staje: 12. u nizu Sitija za +10 u odnosu na rivale

Premijer liga 17. feb 202123:14 0 komentara
Manchester City
Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Everton na gostovanju u zaostaloj utakmici 16. kola Premijer lige sa 3:1 i upisali 12. uzastopni trijumf u prvenstvu, a ukupno 17. u svim takmičenjima.

Ekipa Pepa Gvardiole nezadrživo grabi ka šampionskoj tituli. Posle 24. odigrane runde lider je sa 56 bodova, 10 više od drugoplasiranog Mančester Junajteda i trećeplasiranog Lestera. S obzirom na dominantne partije koje Građani prikazuju, bilo bi pravo čudo ukoliko ne uspeju da vrate trofej na Etihad.

Da je Siti za klasu bolji do rivala dokazao je i na Gudisonu, gde je nedoumica bila samo koliko ubedljivu pobedu će ostvariti.

Od prvog do poslednjeg minuta gosti su dominirali terenom. Imali su preko 70 odsto poseda lopte, uputili 15 udaraca, a dozvolili samo tri.

Sve je počelo golom Fila Fodena u 32. minutu. Natrčao je engleski vezista na odbitak u šesnaestercu, poslao snažan šut, a lopta se od noge Šejmusa Kolmena odbila i prevarila Džordana Pikforda.

Samo pet minuta kasnije, Karamele su uspele da poravnaju rezultat preko spretnog Ričarlisona, ali je to bilo sve od tima Karla Ančelotija. Siti u nastavku praktično nije dozvolio domaćinu da pipne loptu.

Od starta drugog dela, Pepova mašinerija je opsedala gol Evertona. Bernardov pokušaj je zaustavio Pikford, Gabrijel je gađao preko prečke i postavljalo se pitanje trenutka kada će sastav iz Mančestera povratiti prednost.

Dogodilo se to u 63. minutu. Rijad Marez je primio loptu na ivici šesnaesterca i sjajno pogodio od leve stative za 2:1. Sve dileme oko pobednika, ako ih je do tada i bilo, otklonio je Bernardo. Portugalac je krunisao dobru akciju i neometan sa 16 metara postavio konačan rezultat.

Siti u narednoj utakmici 21. februara gostuje Arsenalu. Everton, koji ostaje na sedmom mestu sa 37 bodova, dan ranije ide na Enfild gde će protiv Liverpula igrati Mersisajd derbi.