Liverpul u LŠ, Lesteru „samo“ Liga Evrope, Totenhem u LK

Premijer liga 23. maj 202119:15 0 komentara
Alex Livesey/Getty Images

Odigrano je poslednje kolo Premijer lige u sezoni 2020/21. U uzbudljivih 90 minuta mesta u Ligi šampiona na kraju su izborili Liverpul i Čelsi. Lester i Vest Hem će u Ligu Evrope, a Totenhem u Ligu konferencije. Arsenal je ostao bez Evrope za sledeću sezonu.

Serhio Aguero odigrao je poslednji meč u Premijer ligi i oprostio se sa dva gola, Roj Hodžosn poslednji put je sedeo na klupi Kristal Palasa, a Nuno Espirito Santo na klupi Vulverhemptona. Poslednji put je Vest Bromvič Albion vodio Sem Olerdajs.

Mančester siti je pobedom proslavio osvajanje titule pred svojim navijačima, a Mančester junajted je drugo mesto potvrdio trijumfom u Vulverhemptonu.

U Čempionšip se, znamo odavno, sele Fulam, Vest Bromvič Albion i Šefild junajted.

Prava drama odvijala se u duelu Lestera i Totemhema u kome su na kraju slavili gosti rezultatom 4:2. Taj poraz ostavio je Lisice bez mesta u Ligi šampiona nakon sezone tokom koje su najveći deo vremena proveli među četiri najbolja na tabeli.

Dva puta je vodio Lester, oba puta golovima Džejmija Vardija sa bele tačke. Hari Kejn je prvi put vratio Pevce u igru, drugi put je to učinio Kasper Šmajhel autogolom.

A onda je na teren ušao Geret Bejl i Totenhem je potpuno oživeo i došao do pobede uz dva gola Velšanina.

Ova pobeda za Totenhem znači da će igrati kvalifikacije za Ligu Evrope, dok poraz za Lester znači peto mesto na tabeli i mesto u grupnoj fazi Lige Evrope.

Čelsi je do mesta u Ligi šampiona došao i pored poraza na gostovanju Aston Vili 2:1, pomogao mu je Totenhem pobedom na King Pauer stadionu.

Aston Vila je vodila 2:0 golovima Traorea i El-Gazija, Timu Verneru je (ponovo) poništen gol, a na 2:1 je konačan rezultat postavio Čilvel.

Liverpul je znao šta mora da uradi ako želi da igra Ligu šampiona – jednostavno da pobedi Kristal Palas i to je i učinio rezultatom 2:0.

Oba gola postigao je Sadio Mane.

Jasan zadatak imao je i Vest Hem koji je pobedom protiv Sautemptona 2:0 potvrdio mesto u grupnoj fazi Lige Evrope. Čekićari su sa 3:0 savladali Sautempton. Dva gola postigao je Fornals, a treći je dao Deklan Rajs.

Šampion Mančester siti na svom terenu i pred navijačima je završio sezonu ubedljivom pobedom 5:0 protiv Evertona.

Počelo je špalirom za Serhija Aguera koji napušta klub čiji je najbolji strelac svih vremena. Nizali su se golovi De Brujnea, Gabrijela Žesusa i Fodena, a kada je ušao u igru u 64. minutu Aguero je sa dva lepa gola podsetio navijače zašto ga vole.

Mančester junajted je pobedom protiv Vulverhemptona 2:1 završio sezonu u Premijer ligi.

Za Crvene đavole strelci su bili Elanga i Mata. U poslednjem meču Nuna Espirita Santa na klupi Vulvsa za njegov tim gol je postigao Semedo.

Arsenal je sezonu završio pobedom protiv Brajton, oba gola dao je raspoloženi Niklas Pepe.

Njukasl je sa dva gola u mreži ispratio Fulam u Čempionšip. Prvi gol dao je Vilok – bio je to 1000. gol ove sezone u Premijer ligi. Šer je pogodio za konačnih 2:0.

Lids je bio razigran i ubedljiv protiv Vest Bromvič Albiona – 3:1. Rodrigo, Filips i Bamford pogađali su za domaće, a Robson-Kanu je odjavio Vest Brom iz elitnog ranga takmičenja.

Šefild junajted se pobedom oprostio od Premijer lige. Jedini gol na meču protiv Barnlija postigao je Mekgoldrik.

Vidimo se u avgustu!

Šta se gde dešavalo:

1′ – Igrači Mančester sitija napravili su špalir za Serhija Aguera koji igra poslednji meč u dresu Građana.

18′ – Pet golova je postignuto u prvih 18 minuta na mečevima poslednjeg kola. Mančester siti pogocima Kevina de Brujnea i Gabrijela Žesusa vodi 2:0 protiv Evertona. Elanga je doneo prednost Mančester junajtedu na gostovanju Vulverhemptonu. Lester golom Džejmija Vardija sa bele tačke vodi protiv Totenhema, a Lids vodi protiv Vest Bromvič Albiona uz gol Rodriga.

*Lids je prvi tim koji je u sezoni u kojoj je u Premijer ligu došao iz Čempionšipa postigao 60+ golova.

20′ – U ovom momentu vrh tabele izgleda ovako: Mančester siti, Mančester junajted, Lester, Čelsi, Liverpul, Vest Hem, Totenhem.

23′ – Do gola je došao i Njukasl na gostovanju Fulamu. Strelac je Vilok. Viloku je ovo sedmi gol na sedam mečeva.

25′ – Šefild junajted na poslednjem meču u Premijer ligi vodi protiv Barnlija. Mrežu je zatresao Mekgoldrik.

*Mekgoldrikov gol je 1000. u ovoj sezoni u Premijer ligi.

30′ – Gol i na meču Vest Hem – Sautempton. Vode Čekićari 1:0, strelac je Fornals.

33′ – Gde je bio prvi, tu je i drugi gol. Vest Hem za manje od tri minuta dva puta trese mrežu Svetaca – ponovo Fornals. To znači da je u ovom trenutku Totenhem u Ligi konferencije.

36′ – Uključio se i Liverpul u golgetersku akciju poslednjeg dana. U posledjem meču sezone u kome navijači sa tribina aplauzima pozdravljaju Džordana Henderskona dok se zagreva uz aut liniju, važan gol za Redse postigao je Sadio Mane.

37′ – U ovom momentu, nakon gola Liverpula tabela izgleda ovako: Mančester siti, Mančester junjated, Liverpul, Lester, Čelsi, Vest Hem, Totenhem.

38′ – Everton je ispustio najbolju moguću priliku da smanji zaostatak u odnosu na Siti. Gilfi Sigurdson je promašio penal. Ederson je odlično odbranio.

40′ – Izjednačio je Vulverhempton protiv Junajteda. Semedo je strelac za Vulvse na poslednjem meču na kome ih vodi Nuno Espirito Santo.

40′ – Golova nema samo na mečevima Arsenala i Brajtona i Aston Vile i Čelsija.

41′ – Kejn trese mrežu. Totenhem dolazi do izjednačenja, a Kejn do prvog mesta na listi strelaca ove sezone.

42′ – Tabela sada izgleda ovako: Mančester siti, Mančester junajtde, Liverpul, Čelsi, Lester, Vest Hem, Totenhem

43′ – Lids povećava prednost. Filips je egzekutor ovoga puta.

44′ – Vodi i Aston Vila protiv Čelsija. Traore je strelac.

45′ – Tabela sada izgleda ovako: Mančester siti, Mančester junajted, Liverpul, Čelsi, Lester, vest Hem, Totenhem.

45+4′ – Penal za Junajted izveo je Huan Mata i doveo Crvene đavole u vođstvo 2:1.

Poluvreme – Samo na utakmici Arsenal – Brajton nema golova. Na mestima za Ligu šampiona sada su Liverpul i Čelsi. Lester i Vest Hem su na mestima za Ligu Evrope, a Totenhem na mestu za Ligu konferencije.

50′ – Vodi Arsenal 1:0 na utakmici koja ide četiri minuta „ispred“ ostalih. Strelac je Niklas Pepe. Sada je Arsenal na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije, Totenhem ostaje bez Evrope.

52′ – Novi penal za Lester i ponovo Džejmi Vardi, vode Lisice 2:1. Lester se vratio na četvrto mesto, Čelsi je sada u ovim okolnostima peti, a slede Vest Hem i Arsenal.

53′ – Aston Vila vodi 2:0, navijači Lestera su prezadovoljni. El-Gazi je sa penala udvostručio prednost. Istovremeno Siti vodi 3:0 protiv Evertona. I Foden se upisao u strelce.

60′ – Arsenal je udvostručio prednost. Još jednom je u metu pogodio Niklas Pepa.

U ovom trenutku tabela izgleda ovako: Mančester siti, Mančester junajted, Liverpul, Lester, Čelsi, Vest Hem, Arsenal.

59′ – Upisao se i Čelsi. Timo Verner je pogodio, ali nije smanjio na 2:1 jer je VAR poništio gol zbog ofsajda od nekoliko centimetara.

64′ – Serhio Aguero je u igri, poslednji put u Premijer ligi.

71′ – Sada Čelsi zaista stiže do gola i smanjuje na 2:1, Čilvel je strelac.

72′ – Siti vodi 4:0 i kakav je to momenat za Serhija Kuna Aguera!

74′ – Važan gol za Liverpul. Vode Crveni 2:0, još jednom Mane.

77′ – Totenhem uzvraća udarac i dolazi do novog izjednačenja. Vodiće se ovo kao autogol Kaspera Šmajhela.

Tabela sada izgleda ovako: Mančester siti, Mančester junajted, Liverpul, Čelsi, Lester, Vest Hem, Arsenal.

80′ – Lids vodi 3:0, Bamford sa bele tačke.

77′ – Kun daje i drugi gol za 5:0 koliko Građani vode protiv Evertona.

86′ – Vest Hem je sada na 3:0 protiv Svetaca. Deklan Rajs je strelac.

87′ – Totenhem preokreće. Bejl je proigrao Kejna, on je previše petljao ali je uspeo da vrati loptu Bejlu. Totenhem vodi 3:2. VAR je proveravao igranje rukom i gol je priznat.

Tabela sada izgleda ovako: Mančester siti, Mančester junajted, Liverpul, Čelsi, Lester, Vest Hem, Totenhem

89′ – Potvrdio je Njukasl pobedu protiv Fulama. Za 2:0 pogodio je Šer.

90′ – Golom se od elite oprašta Vest Brom. Za 3:1 protiv Lidsa mrežu je zatresao Robson-Kanu.

89′ – Aspilikveta je dobio direktan crveni karton, glavom je udario protivničkog igrača.

90+6′ – Novi gol za Totenhem za konačan preokret i 4:2, Bejl je ponovo strelac pa se sa dva gola na ovom meču oprašta od Totenhema na kraju perioda pozajmice iz Reala.