Liverpul siguran, nula na Emirejtsu, Lesteru samo bod

Premijer liga 23. jan 202217:13 0 komentara
Liverpul
REUTERS/Hannah Mckay

U popodnevnom terminu u nedelju su u Premijer ligi odigrana tri meča. Pobedu je upisao samo Liverpul na gostovanju Kristal Palasu, Arsenal i Barnli i Lester i Brajton podelili su bodove.

Kristal Palas – Liverpul 1:3 (0:2)

Tek je osam minuta prošlo od početka meča kada su gosti došli do prednosti. Endi Robertson upisao je osmu asistenciju na osam poslednjih mečeva, a gol je postigao Virdžil van Dajk.

Nakon pola sata igre, nova asistencija za Robertsona i pogodak Aleksa Okslejda-Čemberlejna.

Pred kraj prvog dela meča Kristal Palas je propustio da kazni greške gostiju koje su nastavile da se ponavljaju i u drugom poluvremenu.

Igrao se 55. minut kada je Odson Eduard smanjio na 2:1, a u nastavku je domaće od izjednačenja u nekoliko navrata delio samo Alison Beker koji je upisao nekoliko odbrana.

Za promašaje je stigla kazna. Oborio je Guaita Dioga Žotu u kaznenom prostoru, a nakon trominutne VAR provere Kevin Frend je pokazao na belu tačku. Fabinjo je bio siguran egzekutor penala za vođstvo Liverpula 3:1.

Liverpul sada zaostaje za Mančester sitijem devet bodova, ali ima utakmicu manje. Kristal Palas je 13. na tabeli sa 24 boda.

Brajton
Reuters/Jason Cairnduff

Lester – Brajton 1:1 (0:0)

Nije bilo golova u prvom poluvremenu da bi odmah po izlasku na teren u nastavku meča Patson Daka je doneo prednost Lisicama.

Da ni ovaj meč ne protekne onako kako su Brendan Rodžers i njegovi igrači želeli pobrinuo se Dani Velbek u 82. minutu kada je doneo izjednačejne Brajtonu.

Brajton nakon ovog remija na devetom mestu ima 30 bodova, Lester je poziciji niže sa četiri boda manje.

Arsenal – Barnli 0:0

Duel Arsenala i Barnlija završen je bez golova.

Čak 20 šuteva uputio je Arsenal ka golu Barnlija, pet je od toga išlo u okvir gola. Imali su izabranici Mikela Artete nekoliko zaista dobrih šansi da dođu do tri boda u ovom meču, ali završnica je u potpunosti izostala.

Najbolju šanse Arsenal je imao između 60. i 70. minuta. Edegor je imao solidan pokušaj iz slobodnog udarca, jedan promašaj upisao je Lakazet kao i Smit-Rou koji je dobro pokušao nakon kornera, ali je negov udarac zaustavljen.

Arsenal na šestom mestu ima 36 bodova, Barnli je poslednji sa 12 iz 18 mečeva.