Lids produbio krizu Svetaca: Trojka na Eland roudu

Pool/Getty Images

Fudbaleri Lidsa pobedili su Sautempton na svom terenu u zaostaloj utakmici 18. kola Premijer lige rezultatom 3:0.

Ekipa Marsela Bijelse upisala je prvi trijumf, posle dva uzastopna poraza, pogocima u drugom poluvremenu.

Patrik Bamford je načeo Svece u 47. minutu na dodavanje Tajlera Robertsa, zatim je Stjuart Dalas u 78. povisio prednost, da bi sve dileme oko pobednika rešio Rafinja iz slobodnog udarca u 84. minutu.

Beli su sasvim zasluženo upisali tri boda, pošto su najvećim delom meča bili bolji rival od gostiju sa juga Engleske, koji su najozbiljnije zapretili u osmom minutu preko Nejtana Tele.

Lids je mogao i do znatno ubedljivijeg trijumfa dominantnom partijom u drugom poluvremenu. Pored tri pogotka, domaći su imali velike prilike preko Tajlera Robertsa u dva navrata i Dijega Ljorentea.

Bijelsin sastav se nalazi na 10. mestu sa 35 bodova. U subotu na Eland Roudu čeka Aston Vilu.

Tim Ralfa Hazenhitla nastavio je sa katastrofalnim rezultatima. U poslednjih osam utakmica osvojio je samo bod, i to protiv Čelsija proteklog vikenda, te sa 30 poena zauzima 14. poziciju. Pred njim je okršaj sa Evertonom na Gudisonu.