Konačno, pobeda Liverpula u Premijer ligi

Premijer liga 28. feb 202122:13 0 komentara
Kurtis Džons
Printscreen

Posle četiri vezana ligaška poraza, Liverpul je slavio na gostovanju Šefild junajtedu. Tim sa Enfilda je slavio rezultatom 2:0.

Liverpul je bio bez prvog golmana Alisona Bekera koji je imao porodičnu tragediju, ali i bez Dijoga Žote čiji je povratak najavljivan ovih dana. Žota je izostao iz sastava zbog bolesti.

Duel je počeo lepom šansom Dejvida Mekgoldrika u petom minutu, ali je Adrijan bio siguran.

Odgovor je usledio u vidu promašenih zicera Roberta Firmina i Mohameda Salaha, pa i Trenta Aleksandera-Arnolda.

U 36. minutu gol Olivera Mekburnija je poništen zbog ofsajda.

Liverpul je poveo u 50. minutu. Proveravana je ova situacija da bi se utvrdilo da li je Aleksander-Arnold loptu u šesnaesterac poslao iz auta, ali je pogodak Kurtisa Džonsa priznat.

Sa 20 godina i 29 dana, Kurtis Džons je najmlađi igrač Liverpula koji je postigao gol na gostovanju još od Rahima Sterlinga i njegovog gola na gostovanju Barnliju u decembru 2014. Sterling je tada imao 20 godina i 18 dana.

Svega četiri minuta kasnije gol Sadija Manea je poništen zbog ofsajda, a Redsi do 2:0 dolaze u 66. minutu. Šutirao je Firmino, lopta je okrznula Kina Brajana i otišla iza leđa golmana Ramzdejla koji je većim delom meča bio jedan od boljih pojedinaca domaćina na terenu.

Mogao je Liverpul i do 3:0 u 80. minutu kada je Endi Robertson poslao odličnu loptu u kazneni prostor, ali Salah je sa dva metra promašio priliku.

Liverpul sada na šestom mestu na tabeli ima 43 boda, Šefild je poslednji sa 11.

Liverpul u četvrtak dočekuje Čelsi, dok će Šefild u sredu biti domaćin Aston Vili.