Junajtedu samo bod protiv Evertona

Clive Mason/Getty Images

Mančester junajted i Everton podelili su bodove u prvom meču meču 7. kola Premijer lige. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Solšer je sve iznenadio odlukom da na klupi ostavi Ronalda i Pogbu. U prvom poluvremenu viđen je ravnopravan meč, iako je Mančester imao mnogo veći posed lopte. Do vođstva su „đavoli“ mogli već u šestom minutu kada je Marsijal za nijansu bio neprecizan.U 21.minut Pikford je zaustavio pokušaj Kavanija.

#related-news_0

Prvu šansu Everton je imao preko Greja u 34. minutu, ali je De Hea sjajno odbranio. Domaće je u vođstvo doveo Marsijal na asistenciju Fernandeša u 43. minutu. Rezultatom 1:0 se otišlo na odmor.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u meču do 65. minutu. U međuvremenu su ušli Ronaldo i Sančo umesto Kavanija i Marsijala. U pomenutom 65. minutu Tausend je iskoristio pas Dukurea i doneo izjednačenje timu iz Liverpula.

U nastavku je Junajted napadao uglavnom jalovo. U 86. minutu Mina postiže drugi gol za Everton, ali je poništen zbog ofsajda. Do kraja se skor nije menjao.

I Junajted i Everton imaju po 14 bodova, kao i vodeći Liverpul, ali Mančester i Everton imaju meč više.