Istorijski trijumf Brentforda: Arsenal porazom počeo sezonu!

Izvor: Shaun Botterill/Getty Images

Debitant u Premijer ligi Brentford upisao je istorijski trijumf u tom takmičenju, pošto je na startu nove sezone pobedio Arsenal kod kuće rezultatom 2:0.

Povratnik u elitni rang engleskog fudbala posle 74 godine nije mogao da zamisli bolji početak.

Pred svojim navijačima na Brentford komjuniti stadionu srušio je slavnog londonskog rivala i za samo 90 minuta pokazao zašto je ponovo u društvu najboljih.

Prepustio je Brentford inicijativu Arsenalu, iz kontra-napada čekao svoju šansu i u dva navrata je uspeo da zada udarac protivniku.

Serhi Kanjos je prvim golom u novoj sezoni doveo Pčele do prednosti u 22. minutu, da bi potvrda trijumfa stigla u 73. kada je Kristijan Norgor postavio konačan rezultat i naneo veliku glavobolju Tobdžijama već posle premijerne utakmice.

Imala je ekipa Mikela Artete kontrolu lopte sve vreme, ukupno 22 udarca ka golu tima koji vodi Tomas Frank, ali su samo pokušaji Emila Smit-Roua sa početka drugog poluvremena i Nikole Pepea iz finiša meča predstavljali stopostotne šanse

Zaustavio je golman Brentforda David Raja šuteve ofanzivaca Arsenala i time izuzetno doprineo istorijskom trijumfu svog tima.

Na drugoj strani, domaćin je lako mogao da zabeleži i ubedljivije slavlje da stativa nije spasla goste kod šuta Brajana Embuema u ranoj fazi duela.

Arsenal u sledećem kolu dočekuje Čelsi. Brentford gostuje Kristal Palasu.