Ings kreator Vilinog preokreta u Brajtonu

Premijer liga 13. nov 202217:02 0 komentara
Aston Vila
Reuters/Andrew Couldridge

U prvom nedeljnom meču 16. kola Premijer lige Aston Vila je nakon preokreta savladala Brajton u gostima i pobedu upisala rezultatom 2:1. Heroj gostiju sa Vila Parka bio je iskusni Deni Ings.

Tek što je sudija označio početak utakmice i pokrenuo štopericu na svom satu Brajton je poveo. Igrao se prvi minut kada je Aleksis Mek Alister postigao gol.

Da budemo precizni, proteklo je 49 sekundi od početka meča i to je najbrže postignut gol Brajtona u Premijer ligi.

Aston Vila je do izjednačenja došla do izjednačenja u 20. minutu. Minut ranije je Kris Kavano svirao faul nakon što je Lusi Dank udario rivala umesto lopte. Odmah je Kavano pokazao na belu tačku. Dani Ings je bio precizan za 1:1.

Igrao se 54. minut kada je Ings nakon dobrog solo prodora šutirao po sredini gola i pogodio i tako svom timu doneo preokret.

Važan momenat na utakmici bio je i 71. minut. Brajton je tražio penal, a Kavano je gledao snimak i nakon toga pokazao da nema penala za domaće.

Brajton je imao dobru priliku i u 81. minutu. Dobro je šutirao Leandro Trosar, ali je još bolje odbranio Emilijano Martinez. Nova šansa domaćih za izjednačenje protraćena je u 89. minutu. Pokušaj glavom Levija Kolvila otišao je iznad prečke.

Brajton sada na sedmom mestu na tabeli iz 14 odigranih mečeva ima 21 bod, Aston Vila iz 15 utakmica ima 18 bodova i na 12. je mestu na tabeli.