Het-trik Sterlinga za ubedljiv trijumf Sitija

Premijer liga 12. feb 202220:35 > 23:13
Mančester Siti
Izvor: AP Photo/Rui Vieira via Guliver Image

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Norič na strani sa 4:0 u 25. kolu Premijer lige, uz het-trik Rahima Sterlinga.

Šampion Engleske na dominantan način je savladao Kanarince za beg na +12 drugoplasiranom Liverpulu, koji ima i dve utakmice manje.

Rahim Sterling je goleadu otvorio u 31. minutu fantastičnim udarcem sa ivice šesnaesterca. Ostao je taj rezultat aktuelan do 48. kada je Fil Foden udvostručio prednost, da bi Sterling novim pogotkom u 70. otklonio sve dileme.

Engleski napadač je tačku na odličnu partiju stavio je u 90. Preuzeo je odgovornost iz penala, udarac mu je odbranio Angus Gan, ali je zatim Sterling vratio loptu u nebranjenu mrežu.

U međuvremenu, Norič je uspeo da stvori nekoliko prilika. Najbolju je imao Grant Hanli, koji je u prvom poluvremenu pogodio stativu.

Ekipa Pepa Gvardiole 15. februara gostuje Sportingu u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Četiri dana kasnije dočekuje Totenhem u 26. rundi Premijer lige.

Sastav Dina Smita putuje na Enfild Liverpulu u sledećem kolu.