Golovi, greške, poništen penal i crveni i remi na Turf Muru

Premijer liga 06. mar 202115:27 0 komentara
Arsenal, Barnli
REUTERS/Jon Super

U prvom subotnjem meču 27. kola Premijer lige Barnli i Arsenal odigrali su nerešeno 1:1.

Arsenal je poveo nakon samo šest minuta igre golom Pjera-Emerika Obamejanga na dodavanje Vilijana. Nik Popu ostao je nemoćan na svom golu.

Mogao je Arsenal i do novog gola, ali realizacija je izostala u dve dobre prilike.

U 39. minutu domaći dolaze do izjednačenja nakon katastrofalne greške Granita Džake koju je iskoristio Kris Vud da pogodi za 1:1.

Više je dobrih prilika u nastavku imao Barnli, da bi onda u 84. došlo do veoma zanimljive situacije, jedne od onih koja nas je podsetila zašto postoji VAR.

Sudija Andre Mariner je u prvom momentu pokazao crveni karton Eriku Pitersu i penal za Arsenal, ali je nakon gledanja snimka ustanovljeno da Piters nije igrao rukom u kaznenom prostoru već ga je lopta pogodila u rame pa su i karton i penal poništeni.

Promene rezultata do kraja nije bilo iako su gosti opsedali gol domaćih, promašili nekoliko puta i na kraju pogodili i stativu, pa nakon remija Arsenal ostaje deseti sa 38 bodova, a Barnli 15. sa osam manje.