Galager i Tomkins srušili Everton

Premijer liga 12. dec 202119:29 0 komentara
Kristal Palas
Reuters/John Sibley

U poslednjem nedeljnom premijerligaškom duelu 16. kola Premijer lige Kristal Palas je na svom terenu savladao Everton 3:1.

Čekalo se na prvi gol sve do 41. minuta kada je mrežu Evertona zatresao Konor Galager. Džordan Aju je poslao loptu u kazneni prostor, a Galager je sjajno dočekao i poslao u mrežu.

Promašio je Galager u nastavku dve fantastične prilike, ali je domaćin ipak došao do drugog gola. Precizan je u 62. minutu bio Džejms Tomkins nakon odlično izvedenog kornera.

Odgovor Evertona stigao je samo osam minuta kasnije. Na odbijenu loptu je odlično reagovao Salomon Rondon.

Andros Taunsend je imao odličnu priliku da donese Karamelama izjednačenje, ali je lopta nakon njegovog pokušaja izblokirana.

Igrao se četvrti minut nadoknade kada je Galager drugim golom na meču postavio konačan rezultat.

Posle četvrte pobede u sezoni Kristal Palas na 12. mestu na tabeli ima 19 bodvova. Evrton ima bod manje na 14. mestu.