Fred doneo Rangnikovom Junajtedu tri boda, Lids „iščupao“ remi u 90+5.

Premijer liga 05. dec 202117:07 > 17:24
Fred
Izvor: Alex Livesey/Getty Images

U nedelju od 15 časova po srednjoevropskom vremenu na programu su bila tri meča 15. kola engleske Premijer lige, a u centru pažnje bio je duel Mančester Junajteda i Kristal Palasa na „Old Trafordu“. „Crveni đavoli“ su došli do pobede u prvoj utakmici u kojoj ih je sa klupe vodio novi menadžer Ralf Rangnik. Totenhem u Londonu nije imao problema i lako je savladao Norič, dok je Lids u petom minutu sudijske nadokande na domaćem terenu stigao do boda protiv Brentforda.

Mančester Junajted je slavio rezultatom 1:0 (0:0) i došao do prve prvenstvene pobede posle tri kola. Sada imaju 24 boda i na šestom su mestu tabele sa 11 bodova zaostatka u odnosu na lidera tabele i gradskog rivala Mančester Siti.

Premijer liga:

Junajted je bio opasniji rival, a jedini pogodak na meču viđen je u 77. minutu. Ekipu koju će Rangnik predvoditi do kraja sezone u vođstvo je doveo Brazilac Fred posle odličnog šuta, kojem je prethodilo izuzetno dodavanje Mejsona Grinvuda.

Nekadašnji vezni fudbaleri srpske reprezentacije Nemanja Matić i Luka Milivojević presedeli su duel na klupi Mančester Junajteda, odnosno Kristal Palasa.

U narednom kolu Mančester Junajted gostuje Noriču iduće subote, a u međuvremenu ih u Ligi šampiona čeka meč sa Jang Bojsima na domaćem terenu. Idući protivnik timu koji vodi Patrik Vijera biće Everton u Londonu za sedam dana.

Mančester Junajted Kristal Palas SofaScore
Izvor : SofaScore

Totenhem je na domaćem terenu slavio rezultatom 3:0 (1:0) protiv Noriča, a bio je to treći trijumf zaredom za ekipu Antonija Kontea. „Pevci“ su sada peti na tabeli sa 25 bodova, a „Kanarinci“ su a začelju tabele sa svega 10 bodova.

Poveli su domaći već u 10. minutu – lepim šutem mrežu gostiju „načeo“ je Lukas Moura, a asistent mu je bio Hjong-min Son. U nastavku je domaćin stigao do vođstva 2:0 u 67. minutu – Kolumbijac Davinson Sančez iskoristio je odbijenu loptu i duplirao prednost. Konačnih 3:0 postavlja Son u 77. minutu posle pasa Bena Dejvisa.

U narednom kolu protivnik Totenhemu biće Brajton u gostima, dok će Norič dočekati Mančester Junajted.

Lids je na domaćem „Eland roudu“ remizirao 2:2 (1:0) sa Brentfordom u dramatičnom finišu. Bio je ovo treći meč zaredom bez poraza za Lids. Ekipa Marsela Bijelse sada je 14. sa 16 bodova, dok su „Pčelice“ 11. sa bodom više.

Poveli su „beli“ u 27. minutu preko Velšanina Tajlera Robertsa, a asistent je bio Rafinja, koji je uputio dobar centaršut. Međutim, u nastavku gosti iz prestonice dolaze do preokreta – u 54. minutu Šendon Baptist je izjednačio, a vođstvo Brentfordu doneo je Španac Serhi Kanos sedam minuta nakon toga.

Da Brentford ne odnese sva tri boda iz Lidsa pobrinuo se Patrik Bamford u 90+5. minutu – on je glavom pogodio posle kornera koji je izveo Luk Ejling.

U narednom kolu Lids gostuje Čelsiju, a Brentford dočekuje Votford.

Mečeve Premijer lige u direktnim prenosima pratite na kanalima Sport kluba.