Everton primio četiri gola za 11 minuta, Lids i Njukasl izborili bodove

Premijer liga 23. okt 202118:33 0 komentara
Votford
Alex Livesey/Getty Images

U četvrtak od 16 časova na programu su bila četiri meča devetog kola engleske Premijer lige – Votford je u gostima pobedio Everton posle šokantnog preokreta, Vulverhempton Vonderersi su na „Eland Roudu“ ispustili pobedu protiv Lidsa, a bodove su podelili i Kristal Palas i Njukasl Junajted, odnosno Sautempton i Barnli.

Nije mnogo toga ukazivalo na katastrofu koju će na domaćem „Gudison Parku“ doživeti Karamele, ali Votford je posle briljantne igre u drugom poluvremenu rezultatom 5:2 (1:1) porazio ekipu Rafe Benitesa. Heroj je bio trostruki strelac Džošua King. Everton je posle drugog poraza u nizu osmi sa 14 bodova, dok je Votford 14. sa osvojenih 10.

#related-news_0

Poveli su domaći već u trećem minutu, kada je Tom Dejvis iskoristio pas Demaraja Greja. Norveški napadač Džošua King je u 13. izjednačio na asistenciju Krega Katkarta.

Izgledalo je da domaći imaju kontrolu kada je u 63. Brazilac Rišarlison doneo vođstvo Evetonu 2:1 samo dva minuta pošto je ušao u igru, ali tada je krenuo „blickrig“ Votforda.

U 78. minutu izjednačio je Slovak Juraj Kucka, a za tim za šest minuta King postiže još dva gola – tresao je mrežu u 80. i 86. minutu za het-trik. Konačnih 5:2 postavlja Nigerijac Emanuel Denis u 90+1. minutu. Bila je ovo druga utakmica na klupi Votforda za iskusnog menadžera Klaudija Ranijerija – na prvoj je njegov tim primio, a na drugoj postigao pet golova.

U narednom kolu Everton će gostovati Vulvsima, a „Stršljenovi“ Sautemptonu.

„Svrake“ došle do remija u Londonu

Na „Selhurst“ Parku Kristal Palas je remizirao sa gostujućim Njukaslom 1:1 (0:0), a domaći imaju za čim da žale. Bio je ovo četvrti remi zaredom za Patrika Vijere, koja sada ima 9 bodova i na 15. je mestu tabele. Njukasl, koji od otkaza Stivu Brusu vodi Grejm Džons, i dalje nema pobedu i osvojio je tek četvrti bod.

Bili su ofanzivniji i konkretniji tokom većeg dela meča, a do vođstva su došli u 54. minutu kada je belgijski napadač Kristijan Benteke glavom pogodio posle odličnog centaršuta Tajrika Mičela. Ipak, devet minuta kasnije izjednačio je Kalum Vilson. Do kraja je Palas postigao još jedan gol, ali je njega poništio VAR zbog faula.

Srpski vezista Luka Milivojević kao kapiten je predvodio Palas do 73. minuta, kada je zamenjen.

U narednom kolu Njukasl dočekuje Čelsi, dok će Krital Palas takođe imati veoma težak zadatak – gostovaće šampionu Mančester Sitiju.

Bijelsina četa izvukla bod

Vulverhempton je imao priliku da dođe do četvrte premijerligaške pobede u nizu, ali je u gostima remizirao 1:1 (1:0) protiv Lids Junajteda. Vulvsi su sada 10. sa 13 bodova, a Lids je 17, prvi „iznad crte“ sa tek sedam.

Vodili su „Stršljenovi“ od 10. minuta golom Južnokorejca Hi-Čan Hvanga posle odbitka. Ipak, izabranici Marsela Bijelse su se borili do samog kraja i 90+3. minutu nagrađeni su penalom – njega je uspešno u pogodak pretvorio Rodrigo, iako je golman Hose Sa imao kontakt sa loptom.

U narednom kolu Lids gostuje Noriču na istoku Enlgeske, a „Vukovi“ dočekuju Everton.

Sautempton ima za čime da žali

Fudbaleri Sautemptona remizirali su kod kuće 2:2 (1:1) protiv Barnlija, pa su „Sveci“ sada na 16. mestu tabele sa osam bodova. Barnli je treći sa dna sa 4 boda.

Poveo je Barnli u 13. minutu preko napadača sa Obale Slonovače – Maksvela Kornea, a u 41. minutu domaćin pogotkom Valentina Livramenta poravnava.

U 50. minutu Albanac Armando Broja donosi preokret crveno-belima, ali samo sedam minuta kasnije konačnih 2:2 postavlja svojim drugim pogotkom na meču, a trećim u sezoni Korne.

U narednom kolu Hazenhitlova ekipa gostuje Votfordu, a Barnli dočekuje Brentford.

Rezultati mečeva devetog kola koji se igraju u subotu:

Kristal Palas – Njukasl Junajted 1:1;
Everton – Votford 2:5 ;
Lids – Vulverhempton Vonderers 1:1;
Sautempton – Barnli 2:2.

U poslednjem meču dana od 18 časova i 30 minuta po srednjoevropskom vremenu prvak Mančester Siti gostovaće Brajtonu, a diraktan prenos tog meča pratite na Sport klubu 1.