Dva poništena gola Lidsa i pobeda Čekićara

Premijer liga 08. mar 202123:03 0 komentara
Vest Hem, Lids
REUTERS/Ian Walton

Fudbaleri Vest Hema upisali su pobedu protiv Lidsa u duelu 27. kola Premijer lige rezultatom 2:0.

Počelo je izuzetno burno. U dva minuta Lidsu su poništena dva gola.

Prvo je pogodak Tajlera Robertsa VAR poništio zbog ofsajda, nepun minut kasnije poništen je pogodak Patrika Bamforda, lopta je, kako je Majku Dinu javljeno iz VAR sobe, prešla aut liniju pre postizanja gola.

A onda je nervoza učinila svoje pa je Luk Ajling skrivio penal koji je izveo Džesi Lingard, ali je golman gostiju odlično odbranio. Lingard je ipak postigao gol nakon što je pokupio odbijenu loptu.

U 32. minutu već je bilo 2:0. Kreg Doson je odlično reagovao na loptu ubačenu iz kornera i glavom postigao gol za 2:0.

U nastavku je Lids imao nekoliko odličnih prilika da dođe do gola, ali nijedan nije bio precizan.

Imao je svoje šanse i Vest Hem, ali promene rezultata nije bilo.

Čekićari su upisali 14. pobedu ove sezone i sada na petom mestu na tabeli imaju 48 bodova, dva manje od Čelsija koji ima meč više. Lids je 11. sa 35 bodova.