Đavolima „samo“ bod u Sautemptonu, novi minimalac Spursa

Premijer liga 22. avg 202117:09 0 komentara
Michael Steele/Getty Images

Fudbaleri Mančester Junajteda remizirali su sa Sautemptonom na strani 1:1 u drugom kolu Premijer lige. Totenhem je bio uspešniji kao gost i minimalnim rezultatom savladao Vulverhempton u meču koji je poslednjih 20 minuta odigrao i kapiten Spursa Hari Kejn, posle višenedeljnih spekulacija u vezi sa odlaskom u Mančester Siti.

Crveni đavoli su posrnuli već na drugom koraku. Posle demoliranja Lidsa na startu sezone (5:1), prikazali su igru ispod očekivanja i na jugu Engleske osvojili samo bod. I to pošto su morali da jure zaostatak.

Sveci su do prednosti stigli u 30. minutu. Posle dobre akcije i udarca Čea Adamsa sa 17 metara, lopta je zakačila Freda i završila iza leđa Davida de Hee.

Do poluvremena su gosti zapretili preko Nemanje Matića, čiji je udarac zaustavio golman Aleks Mekarti, da bi već u 55. minutu poravnali rezultat.

Akciju po levoj strani i asistenciju Pola Pogbe krunisao je Mejson Grinvud pogotkom sa desetak metara.

Momentum je tada prešao na stranu ekipe Olea Gunara Solšera, u narednih nekoliko minuta pretili su Pogba, Grinvud i Bruno, ali do preokreta nije došlo.

Na kraju su domaći lako mogli do tri boda. Posle greške odbrane Junajteda, Adam Armstrong je izbio sam pred De Heu i šutirao direktno u Španca.

Đavoli u sledećem kolu gostuju Vulverhemptonu. Sveci, koji su osvojili prvi poen u sezoni, idu Njukaslu.

Catherine Ivill/Getty Images

Pod novim menadžerom Nunom Espiritom Santom, Totenhem je upisao i drugi trijumf minimalnim rezultatom.

U prvoj rundi Spursi su kod kuće dobili Mančester Siti sa 1:0, a sad je pao Vulverhempton, doskorašnji klub Espirita Santa.

Pobedu gostima iz Londona doneo je Dele Ali golom iz penala u devetom minutu, posle prekršaja koji je napravio golman Žoze Sa.

Do kraja utakmice Vukovi su bili znatno konkretniji rival, imali ukupno 25 udaraca, naspram osam Totenhema, ali nisu izbegli drugi poraz u prvenstvu.

Šanse za to propuštali su Trinkao, Adama Traore, Raul Himenes, Žoao Mutinjo i Fabio Silva, čiji je šut fantastično zaustavio Loris nadoknadi vremena. Na drugoj strani, prilike su imali Son, Stiven Bergvajn i Hari Kejn.

Totenhem sa maksimalnih šest poena dočekuje Votford u trećem kolu. Vulvsi su bez poena uoči okršaja sa Mančester Junajtedom.