Crnilo Crvenih bez kraja: Maunt produžio agoniju šampiona!

Premijer liga 04. mar 202123:17 > 23:20 1 komentar
Pool/Getty Images

Fudbaleri Čelsija pobedili su Liverpul na Enfildu u derbiju 29. kola Premijer lige rezultatom 1:0. Aktuelni šampion je prvi put u svojoj istoriji upisao pet uzastopnih poraza kod kuće u prvenstvu i sada sa 43 boda zauzima sedmu poziciju. Plavi su se popeli na četvrto mesto sa 47 poena i oni ne znaju za poraz pod novim menadžerom Tomasom Tuhelom ni na 10. uzastopnoj utakmici u svim takmičenjima.

Problemi Redsa nisu završeni ni posle duela sa velikim rivalom iz Londona protiv kojeg su u novijoj istoriji imali mnogo uspeha. Poslednja četiri meča u ligi pripala su Liverpulu, ali su sada bodovi otišli na Stamford Bridž.

#related-news_0

Najveće zasluge za to idu Mejsonu Mauntu. Engleski vezista je u 42. minutu postigao odlučujući gol na utakmici u kojoj je domaćin uputio prvi i jedini šut u okvir gola tek u 85. minutu.

Taj podatak najbolje odslikava način igre sastava Jirgena Klopa, koji je taktički u potpunosti nadigran od strane sunarodnika sa klupe Čelsija i svog naslednika u Majncu i Borusiji Dortmund.

I u momentima kada nisu kontrolisali igru kroz posed lopte, Plavi su na rutinski način izlazili na kraj sa pokušajima Crvenih. Na drugoj strani, uspevali su u nekoliko navrata da ozbiljno zaprete, pre svega, preko Tima Vernera.

Nemački napadač je imao prvu šansu u uvodnom delu, kada je šutirao preko prečke. Zatim je nedovoljno dobro gađao sa sedam metara, da bi u 24. uspeo da zatrese mrežu, ali je taj gol poništen zbog milimetarskog ofsajda.

Pobegao je Verner rivalima na sredini terena, u nastavku akcije prevario istrčalog Alisona i poslao loptu u praznu mrežu, međutim, intervenisao je VAR.

Ako je tehnologija u toj situaciji spasla domaće, kod gola Maunta nije bilo pomoći. Primio je kreativac loptu na levoj strani, ušao u sredinu i neometan sa 15 metara pogodio dalji ugao.

Ispostavilo se da je to i presudan momenat, pošto su u nastavku mreže mirovale. Liverpul je većim delom drugog poluvremena vrebao šansu da dođe do pogotka i barem izbegne poraz, međutim, ti pokušaji nisu bili dovoljno konkretni.

Klopov tim je na taj način nastavio sa crnom serijom kod kuće i kada su golovi u pitanju. U poslednjih šest mečeva postignut je samo jedan pogodak i to iz jedanesterca protiv Mančester Sitija.

Priliku da izađu iz krize, Crveni će imati sedmog marta kada na Enfild stiže Fulam. Čelsi dan kasnije dočekuje Everton.

Tok meča mogli ste da pratite uz naš sajt.

Sastavi:

Liverpul (4-3-3): Alison – Arnold, Fabinjo, Kabak, Robertson – Alkantara, Vajnaldum, Džons – Salah, Mane, Firmino.

Čelsi (3-4-2-1): Mendi – Aspilikueta, Kristensen, Ridiger – Džejms, Kante, Žoržinjo, Čilvel – Zijeh, Maunt – Verner.

Tok duela pratite uz naš sajt!

Utakmica je počela!

5′ – U uvodnoj fazi meča bez prilika. Oprezna igra sa obe strane.

7′ – Prvi šut uputio je Endi Robertson, koji  je neprecizno gađao sa dvadesetak metara.

11′ – Dobra prilika za Čelsi. Ben Čilvel je proigrao Tima Vernera, ovaj lepo gađao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prohujala preko prečke.

16′ – Ponovo je pretio Verner. U skoku je želeo da lobuje Alisona, međutim, pokušaj nije bio najprecizniji i završio je u rukama brazilskog golmana.

17′ – Ubrzo je probao i Sesar Aspilikueta sa distance – preko gola.

24′ – Poništen gol Čelsiju! Posle duge lopte, Timo Verner je na sredini terena pobegao odbrani Crvenih, prevario istrčalog Alisona i zatim pogodio praznu mrežu, ali je VAR pokazao da je Nemac za nekoliko centimetara bio u ofsajd poziciji.

28′ – Mogao je Liverpul lako do pogotka. Mohamed Salah je sjajno uposlio Sadija Manea, ali se Senegalac spetljao u presudnom momentu i loše zahvatio loptu.

30′ – Kurtis Džons je oprobao udarac sa 20 metara – nije to bio dobar pokušaj.

35′ – Usledio je period lošije igre i jednih i drugih, bez prilika za gol.

37′ – Mejson Maunt je iz voleja gađao sa ivice šesnaesterca preko prečke.

42′ – Goool! Čelsi vodi sa 1:0, strelac je Mejson Maunt! Primio je loptu igrač Plavih na levoj strani, ušao u sredinu i neometan sa 15 metara pogodio dalji ugao.

45′ – Bila je to poslednja zanimljiva situacija u prvom delu derbija na Enfildu.

Poluvreme: Liverpul – Čelsi 0:1

Počelo je drugo poluvreme!

47′ – Opasno je bilo pred golom Čelsija, ali je Kristensen izbacio loptu iz peterca.

49′ – Posle pokušaja Roberta Firmina u šesnaestercu, lopta je u ruku pogodila Engola Kantea, međutim, sudija Martin Etkinson nije pokazao na penal.

50′ – Fabinjo je glavom gađao na centaršut iz kornera, udarac je završio pored stative.

54′ – Dve fantastične šanse za Čelsi. Najpre je Čivelov šut zaustavio Alison, a zatim Zijehov sa gol linije izbacio Robertson.

61′ – Posle perioda bez prilika, kakvu-takvu šansu imao je Verner, koji je gađao preko gola.

63′ – Firmino je probao da skrene loptu glavom, posle centaršuta Robertsona, ali nije to bilo dovoljno dobro.

70′ – Pokušavaju Redsi da dođu do izjednačenja, međutim, Čelsi rutinski izlazi na kraj sa njihovim pokušajima.

77′ – Velika šansa za Vernera. Sjajno ga je uposlio Maunt, ali je Alison zaustavio udarac.

85′ – Miran finiš utakmice. Vajnaldum je uputio prvi šut u okvir gola za domaće, pošto je gađao pravo u Mendija.

Kraj: Liverpul – Čelsi 0:1