Premijer liga 09. apr 202218:07 > 10. apr 2022 13:32 0 komentara
Čelsi
Charlie Crowhurst/Getty Images

U Premijer ligi su u subotu u terminu od 16 časova odigrana tri meča 32. kola. Pobede su upisali Čelsi, Brajton i Lids.

Sautempton – Čelsi 0:6 (0:4)

Nakon svih muka u prethodnom periodu, Čelsi je bes istresao na Sautemptonu i kao gost slavio rezultatom 6:0.

Počeli su problemi za Svece već u osmom minutu golom Markosa Alonsa, nadovezao se Mejson Maunt, pa i Timo Verner kao i Kai Haverc.

Bilo je 4:0, a tek je proteklo pola sata igre.

Prvo poluvreme moglo je da bude i teže za domaćina, ali je Čelsi propustio da realizuje nekoliko zicer prilika.

Verner je dodao još jedan gol u 49. minutu, a opštu gužvu pred golom u 54. je najbolje iskoristio Maunt za 6:0 i svoj novi gol na meču.

Timo Verner je u četiri meča protiv Sautemptona postigao pet golova, jedan više nego na svim mečevima u Premijer ligi protiv ostalih klubova (ukupno četiri).

Arsenal – Brajton 1:2 (0:1)

Novi težak udarac Arsenalu zadali su igrači Brajtona koji su kao gosti na Emiratima došli do pobede rezultatom 2:0.

Gosti su poveli u 28. minutu meča. Igrač odluke bio je Leandro Trosard.

Brajton je do drugog gola došao u 67. minutu. Ovoga puta strelac je bio Enok Mvepu koji je postigao fantastičan gol.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minutu kada je mrežu zatresao Martin Odegard.

Imao je Arsenal sjajnu šansu da u nadoknadi dođe do boda, ali je golman Brajtona bio na visini zadatka.

Votford – Lids 0:3 (0:1)

Do važne pobede stigao je Lids koji je kao gost savladao Votford 2:0.

Lids je poveo u 21. minutu. Rafinja je u gol pretvorio asistenciju Danijela Džejmsa.

Ekipa Džesija Marša odlično je iskoristila grešku odbrane Votforda u 73. minutu i golom Rodriga došla do vođstva 2:0.

Treći gol za Lids postigao je Džek Harison u 85. minutu.