Čelsi i Totenhem u polufinalu Liga kupa

Čelsi
Izvor: REUTERS/Hannah Mckay via Guliver Image

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale Liga kupa pošto su sa 2:0 savladali Brentford na gostovanju. Među četiri najbolja tima takmičenja prošao je i Totenhem slavljem nad Vest Hemom kod kuće rezultatom 2:1.

Šampion Evrope je u potpuno rezervnom sastavu izašao na megdan Pčelicama, ali je ipak uspeo da se plasira u sledeću rundu.

Do trijumfa na Komjuniti stadionu tim Tomasa Tuhela je stigao golovima u poslednjih desetak minuta, iako je sve vreme bio znatno bolji rival.

Ulaskom Žoržinja, Pulišića, Maunta i Džejmsa Plavi su dodatno pojačali ritam i za kratko vreme došli do dva pogotka. Pontus Janson je u 80. upisao autogol, a Žoržinjo pet minuta kasnije iz penala otklonio sve dileme.

Izvor : SofaScore

Totenhem je kod kuće savladao Vest Hem u londonskom derbiju sa 2:1 i nastavio poteru za trofejom.

Tottenham
Izvor : AP Photo/Rui Vieira

Sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu u razmaku od samo pet minuta.

Stiven Bergvajn je doveo Spurse do prednosti u 29, zatim je Džerod Bouen u 32. poravnao, da bi pobedu domaćinu doneo Lukas Mura u 34.

Nastavak nije doneo toliko zanimljiva dešavanja. Čekićari su imali znatno veći posed lopte i konstantno napadali.

U 81. minutu su zapretili preko Saida Benrame, a u nadoknadi je Andrej Jarmolenko pogodio prečku.

U polufinalu Liga kupa igraju još Arsenal i Liverpul.