Brentford napravio veliki preokret i pobedio Votford

Premijer liga 10. dec 202123:04 > 23:25 0 komentara
Brentford, Votford
REUTERS/David Klein

U prvom meču 16. kola Premijer lige, Brentford je nakon velikog preokreta savladao Votford i upisao pobedu rezultatom 2:1.

Vodio je Votford do samog finiša utakmice golom koji je postigao Emanuel Denis nakon 24 minuta igre. Denisu je to sedmi gol u sezoni.

Brentford je do izjednačenja došao u 84. minutu pogotkom Pontusa Jansona. Kapitenu Brentforda ovo je prvi premijerligaški gol u sezoni i prvi ligaški gol za tri godine provedene u Brentfordu.

Ekong je u četvrtom minutu nadoknade skrivio penal, a Mbeumo je preuzeo odgovornost i postigao gol sa bele tačke za veliki preokret i pobedu Brentforda.

Golu gostiju prethodile su dve dobre akcije Brentforda u kojima je izostala realizacija, ali i pretnja Džošue Kinga na drugoj srani.

Bolje šanse je i u nastavku imao Brentford, pritiskali su domaći, igrali su otvoreno i napadački sve vreme, ali se Votford, tu i tamo uz malo sreće, odlično branio sve do 84. minuta kada je Brentford došao do izjednačenja.

Brentford je i nakon gola nastavio da napada, imao je i priliku da dođe do pobede, ali je Votford uspeo da se odbrani sve do minut pred istek nadoknade kada je napravio penal i prosuo gotovo 60 minuta vođstva na ovom meču niz vodu.

Brentford nakon pete pobede u sezoni, na devetom mestu na tabeli ima 20 bodova, Votford je 17. sa 13.