Zdelar, Radovanović i Džombeta i Holpert u finalima na EP

Ostali sportovi 18. avg 202214:48 0 komentara
Bojan Zdelar
AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Srpski reprezentativac u kajaku Bojan Zdelar plasirao se u četvrtak u finale trke na 500 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu. Još dva finala zakazali su srpski veslači do sada, a uz to i dva polufinala.

Bojan Zdelar završio je svoju kvalifikacionu trku na prvom mestu, a u vremenu 1:41.909 čime je obezbedio plasman u finale.

Finale je zakazano za petak u 15.16.

Direktan plasman u finale obezbedio je i Vuk Radovanović u disciplini KL2 na 200 metara. Radovanović je svoje kvalifikacije izveslao 49.323 sekunde. Finale je u nedelju u 9.21.

U finalu dvoseda u kajaku na 1.000 metara gledaćemo Anđela Džombetu i Ervina Holperta koji su kvalifikacije završili u vremenu 3:17.278 i tako direktno ušli u finale koje počinje u 13.30 u subotu.

Kristina Bedeč završila je kvalifikacije za trku na 1.000 metara u vremenu 4:10.453 tako da će težim putem pokušati da dođe do finala. Bedeč će veslati u polufinalu u petak u 9.37.

Marija Dostanić veslaće u polufinalu kajak trke na 500 metara nakon što je kvalifikacije završila u vremenu 1:58.697. Polufinala počinju u petak od 17.30.